Держсекретар США Блінкен відповів в’язню Кремля Бессарабову: «Сполучені Штати не забули про вас»

Новини
Державний секретар США Ентоні Блінкен Фото: Reuters

Державний секретар США Ентоні Блінкен надіслав відповідь на травневий лист-звернення до нього політичного в’язня Кремля, севастопольського журналіста Олексія Бессарабова, незаконного засудженого в окупованому Криму за сфабрикованою ФСБ «справою диверсантів», в якій запевнив, що Сполучені Штати не забувають про українських політв’язнів і вимагають від Росії їх звільнити.

Окремі уривки з цього листа з дозволу рідних Бессарабова опублікувало Радіо Свобода.

Держсекретар США запевнив Бессарабова та інших українців – політичних бранців Кремля, що «Сполучені Штати Америки не забули про вас та ще десятки ваших несправедливо засуджених співгромадян».

«Політично мотивовані переслідування мешканців Криму через їхню політичну позицію, етнічне походження чи релігійні погляди є абсолютно неприйнятними», – йдеться в листі.

«Знайте, що Сполучені Штати продовжуватимуть закликати Росію звільнити усіх українських політв’язнів, яких вона незаконно утримує, аби Ви та інші політв’язні знову повернулися на свободу, возз’єдналися зі своїми близькими та продовжили життя в суверенній демократичній Україні», – наголосив Блінкен.

Як повідомлялось, у травні 2021 року, напередодні візиту державного секретаря США Ентоні Блінкена до Києва, Олексій Бессарабов звернувся до нього з відкритим листом, у якому йшлося про випадання з міжнародного порядку денного питання звільнення українців, позбавлених свободи за політичними мотивами в окупованому Криму та в Росії. Бессарабов пропонував, щоби будь-яким перемовинам з Кремлем передував обмін «усіх на всіх», а також закликав підняти питання про українських політв’язнів в Росії і Криму під час зустрічі президента США Джо Байдена з президентом РФ Володимиром Путіним.

Нагадаємо:

  • 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.
  • Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України. 18 травня 2017 року Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 тисяч рублів.
  • 4 квітня 2019 року «Севастопольський міський суд» засудив Бессарабова і Дудку за обвинуваченням в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин до 14 років позбавлення волі кожного та призначив їм штрафи: Дудці в розмірі 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, Бессарабову – 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  15 жовтня Верховний суд РФ залишив без змін незаконний вирок «Севастопольського міського суду».
  • Олексій Бессарабов відбуває незаконне покарання в колонії №1 Ставропольського краю РФ.