Суд в РФ усунув адвоката Миколу Полозова від захисту голови Меджлісу Рефата Чубарова

Третій апеляційний суд в російському Сочі задовольнив клопотання прокурора про відвід адвоката Миколи Полозова від захисту голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, якого так званий «Верховний суд Криму» 1 червня заочно засудив до 6 років позбавлення волі за нібито «організацію масових заворушень» 26 лютого 2014 року під стінами кримського парламенту.

Фото: Facebook Николай Полозов

Про це Полозов повідомив на своїй сторінці в Facebook.

«Це вже схоже на трагікомедію, але в суді апеляційної інстанції, відразу після початку судового засідання з розгляду апеляційних скарг захисту і апеляційного подання обвинувачення, прокурор знову заявив клопотання про мій відвід, а суд його задовольнив. Підставами такого клопотання послужило переконання прокурора в тому, що згідно вироку, винесеного щодо (заступника глави Меджлісу – ред.) Ахтема Чийгоза, він, нібито, в своїх свідченнях вказував на Рефата Чубарова, як на особу, яка вчинила злочин – організацію масових заворушень, в зв’язку з чим в їх позиціях містяться суперечності, і, отже, я не можу захищати Рефата Чубарова», – написав адвокат.

Він зазначив, що останні два тижні знайомився з матеріалами кримінальної справи щодо Чубарова і з протоколом судового засідання за участю Чийгоза, який був долучений до матеріалів справи проти Чубарова.

«У свідченнях Ахтема Чийгоза ніде не містяться відомості про вчинення Рефатом Чубаровим будь-яких злочинів. У зв’язку з чим я запропонував суду відкрити тому 43 із зазначеними показаннями і детально вивчити. Загалом, суд не став заморочуватися і після півгодинного перебування в нарадчій кімнаті задовольнив клопотання прокурора, відвівши мене від участі в справі Рефата Чубарова в якості захисника», – додав адвокат.

Він також повідомив, що суд прийняв рішення відкласти судове засідання, оскільки Рефат Чубаров виявився без захисника. Суд надав Чубарову право запросити захисника самостійно в строк до 25 серпня, або, якщо він не побажає, призначить йому захисника за державний рахунок.

Судове засідання з розгляду апеляційних скарг і апеляційного подання обвинувачення відкладено на 9 вересня, початок о 10:00.

Як повідомлялось, 1 червня 2021 року «Верховний суд» окупованого Криму заочно засудив голову Меджлісу Рефата Чубарова до 6 років позбавлення волі в колонії загального режиму за обвинуваченням у нібито «організації масових заворушень» 26 лютого 2014 року під стінами кримського парламенту.

«Прокуратура Республіки Крим» оскаржила вирок «Верховного суду Криму». У «прокуратуру» вважають вирок занадто м’яким і вимагають засудити Чубарова до 9 років позбавлення волі.

Нагадаємо:

  • 23 березня 2020 року в Криму «кримське управління Слідкому РФ» порушило кримінальну справу стосовно голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова за нібито «організацію масових заворушень» (ч.1 ст. 212 КК РФ) під час проведення проукраїнського мітингу 26 лютого 2014 року біля Верховної Ради АРК.
  • 1 квітня 2020 року «кримське управління Следкома РФ» заочно пред’явило обвинувачення Чубарову в організації масових заворушень і закликах до «порушення територіальної цілісності РФ» на мітингу 26 лютого 2014 року.
  • 23 липня 2020 року в «Верховному суді Криму» почався розгляд по суті кримінальної «справи» щодо Рефата Чубарова.
  • 26 лютого 2014 року біля кримського парламенту відбулися два мітинги – за збереження територіальної цілісності України, організований Меджлісом кримськотатарського народу, і сепаратистський мітинг прихильників «Русского единства». Організаторами заходів виступили голова Меджлісу Рефат Чубаров і лідер «Русского единства» Сергій Аксенов. Тоді в результаті тисняви і сутичок двоє людей загинули.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine