У Криму 1 жовтня «суд» розгляне апеляцію на арешт Джелялова – Полозов

Новини
Наріман Джелялов, перший заступник голови Меджлісу в «Сімферопольському районному суді», 06.09.2021 Фото: facebook.com/crimeansolidarity

«Верховний суд» окупованого Криму 1 жовтня розгляне апеляційну скаргу на арешт першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, якого ФСБ разом з двоюрідними братами Азізом і Асаном Азтемовими обвинувачує у скоєнні «диверсії», яка нібито сталася на газопроводі в селі Перевальне.

Про це повідомив адвокат Микола Полозов на своїй сторінці в Facebook.

«Справа Нарімана Джелялова і братів Ахтемових. Засідання апеляційної інстанції з розгляду скарги на поміщення Нарімана Джелялова під варту відбудеться у Верховному суді Криму в п’ятницю 01 жовтня о 12 годині», – написав Полозов.

Він додав, що Джелялов братиме участь в засіданні «суду» з СІЗО Сімферополя через відеоконференцзв’язок.

Нагадаємо:

  • 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. 4 вересня співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Нарімана Джелялова до 4 листопада. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 4 листопада для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, підозрюваних в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).
  • 7 вересня 2021 року ФСБ заявила, що ГУР Міноборони України та Меджліс кримськотатарського народу причетні до організації диверсії, яка нібито сталася на газопроводі в окупованому Криму 23 серпня.
  • 23 вересня слідство ФСБ пред’явило Джелялову нове обвинувачення. Тепер він обвинувачується в скоєнні диверсії в складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання – від 12 до 20 років позбавлення волі). І по ч. 4 ст. 222.1 КК РФ – незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи (покарання – від 10 до 15 років позбавлення волі).