Наріману Джелялову висунули нове обвинувачення – адвокат Полозов

Новини
Наріман Джелялов, перший заступник голови Меджлісу в «Сімферопольському районному суді», 06.09.2021 Фото: facebook.com/crimeansolidarity

Адвокат Микола Полозов повідомив, що утримуваному в СІЗО Сімферополя першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову, якого ФСБ підозрює в причетності до «диверсії», яка нібито сталася на газопроводі в селі Перевальне, висунули нове обвинувачення.

«Сьогодні в ході слідчих дій в УФСБ по РК Наріману Джелялову було пред’явлено нове обвинувачення. Тепер за версією слідства ФСБ він обвинувачується в скоєнні диверсії у складі організованої групи за п.«а», ч. 2 ст. 281 КК РФ – від 12 до 20 років позбавлення волі. І за ч. 4 ст. 222.1 КК РФ – незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв у складі організованої групи – від 10 до 15 років позбавлення волі, – написав Полозов.

Він зазначив, що вину в інкримінованих діяннях Джелялов не визнає і на додатковому допиті відмовився давати свідчення, скориставшись правом обвинуваченого.

За словами адвоката, стан здоров’я Джелялова в цілому задовільний, умови утримання особливих нарікань поки що не викликають. Він «усім дякує за підтримку і передає великий привіт», додав Полозов.

Раніше адвокат опублікував першу і другу частини «тюремного щоденника» Нарімана Джелялова.

Як повідомлялось, 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував заступника голови Меджлісу Нарімана Джелялова до 4 листопада. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 4 листопада для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, підозрюваних в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).

7 вересня 2021 року ФСБ заявила, що ГУР Міноборони України та Меджліс кримськотатарського народу причетні до організації диверсії, яка нібито сталася на газопроводі в окупованому Криму 23 серпня.

Джелялова утримують в спецблоці СІЗО Сімферополя, де максимально обмежена не лише взаємодія з зовнішнім світом, але й з іншими ув’язненими. При цьому його незаконно поставили на профілактичний облік як «особу, схильну до скоєння терористичних і екстремістських злочинів».

  • 3 вересня 2021 года в окупованому Криму співробітники ФСБ викрали кримського татарина, жителя Сімферополя Ельдара Одаманова після обшуку в його будинку, який проводився в зв’язку з нібито його причетністю до вибуху на газопроводі в селі Перевальне Сімферопольського району. Силовики вилучили всю комп’ютерну техніку.
  • 4 вересня в Криму співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • Увечері 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. Вранці 4 вересня в Євпаторії силовики обшукали будинок і затримали місцевого жителя Шевкета Усеінова. Місцезнаходження обох затриманих невідомо, як і трьох затриманих раніше Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Нарімана Джелялова.