Нарімана Джелялова вивезли на психіатричну експертизу в Криму – адвокат Полозов

В окупованому Криму першого заступника глави Меджлісу Нарімана Джелялова, якого ФСБ разом з двоюрідними братами Азізом і Асаном Ахтемовимі звинувачує у скоєнні «диверсії», яка нібито сталася на газопроводі в селі Перевальне, вивезли в психіатричну лікарню для «проведення експертизи».

Наріман Джелялов, перший заступник голови Меджлісу в «Сімферопольському районному суді», 06.09.2021 Фото: facebook.com/crimeansolidarity

Про це повідомив адвокат Микола Полозов.

«Його перемістили в 15-е відділення Кримської республіканської психіатричної лікарні № 1 ім Н.І. Балабана. Це відділення, де проводиться стаціонарна психолого-психіатрична експертиза щодо підслідних осіб, які утримуються під вартою. Раніше Наріман Джелялов відмовився проходити психіатричну експертизу, оскільки підстав для її призначення не було. Сама психіатрична експертиза триватиме від 21 до 28 днів», – повідомив Полозов.

На думку адвоката, «ніяких інших причин прийняття слідчим рішення про направлення Нарімана Джелялова на психіатричну експертизу, крім як застосування каральної практики, припустити неможливо».

В окупованому Криму так званий «Верховний суд Республіки Крим» залишив під вартою першого заступника глави Меджлісу Нарімана Джелялова, якого ФСБ разом з двоюрідними братами Азізом і Асаном Азтемовими обвинувачує у скоєнні «диверсії», яка нібито сталася на газопроводі в селі Перевальне. При цьому «суд» скоротив на день термін арешту Джелялова, який тепер має перебувати в СІЗО до 3 листопада.

Нагадаємо:

  • 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. 4 вересня співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Нарімана Джелялова до 4 листопада. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 4 листопада для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, підозрюваних в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).
  • 7 вересня 2021 року ФСБ заявила, що ГУР Міноборони України та Меджліс кримськотатарського народу причетні до організації диверсії, яка нібито сталася на газопроводі в окупованому Криму 23 серпня.
  • 23 вересня слідство ФСБ пред’явило Джелялову нове обвинувачення. Тепер він обвинувачується в скоєнні диверсії в складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання – від 12 до 20 років позбавлення волі). І по ч. 4 ст. 222.1 КК РФ – незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи (покарання – від 10 до 15 років позбавлення волі).
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine