Верховний суд РФ залишив чинним заочний вирок «організатору енергоблокади» Криму Ленуру Іслямову

Верховний суд РФ 23 грудня залишив чинним заочний вирок «Верховного суду Криму» власнику кримськотатарського телеканалу ATR та «організатору енергоблокади» півострова Ленуру Іслямову за обвинуваченням у нібито «створенні незаконного збройного формування, скоєнні організації диверсії та шести епізодах публічних закликів до порушення територіальної цілісності РФ».

Ленур Іслямов Фото: atr.ua

Про це повідомив адвокат Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні Верховний Суд РФ розглянув касаційну скаргу захисту на вирок Верховного суду Криму та апеляційну ухвалу Третього апеляційного суду загальної юрисдикції, у справі щодо Ленура Іслямова… За підсумками розгляду касаційної скарги захисту, Судова колегія щодо кримінальних справ ухвалила рішення залишити винесені вирок та апеляційну ухвалу без зміни», – написав Полозов.

Таким чином, наголосив він, жодних процесуальних перешкод для звернення до Європейського суду з прав людини у цій справі більше немає.

«Після отримання судового рішення касаційної інстанції відповідну скаргу буде направлено до ЄСПЛ», – додав Полозов.

Як повідомлялось, 10 грудня «Верховний суд Криму» заочно засудив власника кримськотатарського телеканалу ATR і «організатора енергоблокади» півострова Ленура Іслямова до 19 років позбавлення волі. 15 грудня Микола Полозов подав апеляційну скаргу на вирок «Верховного суду Криму» Іслямову.

8 квітня 2021 року у Сочі Третій апеляційний суд загальної юрисдикції змінив заочний вирок «Верховного суду Криму» Ленуру Іслямову, зменшивши йому термін позбавлення волі в колонії суворого режиму з 19 до 18 років.

Нагадаємо:

  • 20 вересня 2015 року в Херсонській області на адмінкордоні з окупованим Кримом почалася акція по безстрокової блокаді поставок українських товарів на півострів. Активісти блокували рух дорогами, що ведуть до КПВВ «Каланчак», «Чаплинка» і «Чонгар». При цьому в Крим не пропускались лише вантажні автомобілі і фури.
  • У ніч на 6 жовтня 2015 року була пошкоджена опора високовольтної мережі, по якій подавалась електроенергія з материкової України до окупованого Криму.
  • На початку 2016 року учасники акції з блокади поставок в окупований Крим створили громадське формування «Аскер», яке співпрацює з українськими прикордонниками на адмінкордоні з півостровом.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine