Колишня «міністр культури» Криму Новосельська переконує слідство, що брала не хабар, а кошти в борг для друга

Новини
Аріна Новосельська в Басманному суді Москви, Фото: преслужба Басманного суду

Колишня «міністр культури«Криму Аріна (Віра) Новосельська дала слідству покази про те, що вона нібито не отримувала хабар, а позичила кошти на придбання квартири для друга.

Про це йдеться в апеляційній постанові Московського міського суду від 8 грудня 2021 року, передає Центр журналістських розслідувань.

Захисники затриманої за підозрою в отриманні хабара у розмірі 25 мільйонів рублів колишньої «міністра культури» Криму Аріни Новосельської подали апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції про тримання її під вартою на час досудового розслідування.

В апеляції адвокати намагалися переконати суд у доцільності зміни запобіжного заходу на домашній арешт, який Новосельська могла б відбувати вдома у сина. Свою позицію захист аргументував, зокрема, тим, що підозрювана «від початку активно сприяла розслідуванню кримінальної справи, даючи свідчення про обставини позики нею коштів на придбання квартири для друга родини».

Крім цього, захисники говорили про те, що Новосельська не може погрожувати свідкам, оскільки єдиний свідок, який дав проти неї покази, знаходиться у місці позбавлення волі. Адвокати підтримували позицію, що перебування під домашнім арештом Новосельської ніяк не зашкодить процесу розслідування кримінального провадження.

Дело 10-24847_2021. Постановление суда апелляционной инстанции. документ - обезличенная копия

 

Суд вирішив, що підстав для зміни запобіжного заходу немає та залишив в силі попередню ухвалу про тримання під вартою.

13 січня у Басманному райсуді було розглянуто клопотання прокуратури про продовження Новосельській запобіжного заходу. Результат засідання поки що невідомий. Термін дії тримання підозрюваної під вартою спливає 17 січня.

Нагадаємо:

  • 18 листопада 2021 року «міністра культури Криму» Аріну Новосельську затримали у Сімферополі. Її доставили у наручниках до будівлі регіонального управління слідчого комітету. Силовики провели обшуки за місцем проживання та роботи Новосельської.
  • 19 листопада 2021 року суд в Москві обрав Аріні Новосельській запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 17 січня 2022 року. Слідчий комітет РФ висуває їй звинувачення в отриманні хабара в особливо великому розмірі — 25 млн рублів. Гроші вона отримувала від керівництва компанії ТОВ «Меандр» за «заступництво» під час будівництва нового театру ляльок у Сімферополі.
  • Євгеній Лешан у відеоблозі «Культур-міністр: Шлях за грати» розповідав про корупційний зв’язок заарештованої колишньої очільниці окупаційного «міністерства культури Криму» Аріни Новосельської із ТОВ «Меандр», яке отримало підряд на будівництво в центрі Сімферополя Центру дитячого театрального мистецтва вартістю майже в мільярд рублів на місці знесеного театру ляльок.
  • 22 листопада 2021 року так званий «глава Криму» Сергій Аксенов звільнив з посади «міністра культури Республіки Крим» Віру (Аріну) Новосельську. Підстава для звільнення – «втрата довіри».
  • Офіс генерального прокурора України направив до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду чергове інформаційне повідомлення про воєнні злочини проти об’єктів культурної спадщини у тимчасово окупованому Криму. Детальніше читайте в матеріалах ЦЖР Як окупанти мобілізували для пропаганди Генуезькі фортеці і могильники в Криму та Росія перетворює Ханський палац на муляж.