«Роснефть» не змогла погасити борг по облігаціях на $2 млрд, її чекає технічний дефолт та арешти майна за кордоном – експерт

Російська компанія «Роснефть» не змогла погасити борг в сумі $2 млрд по облігаціях, кредитори можуть вимагати виплат із заморожених золотовалютних резервів РФ. Компанію чекає технічний дефолт та арешти майна за кордоном.

Про це повідомив російський економіст Сергій Гурьянов у Twitter.

«Роснефть не змогла провести платежі за облігаціями на суму $2 млрд. Оскільки в ній, як і в Газпромі, контрольний пакет акцій належить російській державі (50%+1 у Роснефти, 50,2% у Газпрому), кредитори можуть вимагати виплат із заморожених золотовалютних резервів РФ», – написав Гурьянов.

Він також зазначив, що Роснефть мала погасити облігації на $2 млрд 6 березня, а Газпром на $1,3 млрд – 7 березня.

«Хід конем із відкриттям рублевих рахунків не прокотить, для їх відкриття потрібна згода кредиторів. Чекаємо на оголошення технічних дефолтів, подання позовів до судів та арешт активів за кордоном», – додав експерт.

Управління контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) опублікувало повний список оточення президента РФ Володимира Путіна, російських олігархів, членів їх сімей і компаній, а також підприємств ВПК, проти яких Сполучені Штати запровадили економічні обмеження через війну, яку Росія веде проти України.

США запровадили додаткові санкції проти РФ, заборонивши американцям вести справи з центробанком Росії, також були запроваджені санкції проти Мінфіну РФ і Фонду національного добробуту.

Європейський Союз опублікував новий санкційний список, до якого потрапили російські олігархи та пропагандисти.

Mastercard та Visa заблокували доступ до платіжної системи російським банкам, що потрапили під санкції ЄС та США.

5 березня платіжна компанія PayPal Holdings Inc зупинила роботу сервісу у Росії.

Як повідомлялось, 27 лютого лідери Європейської комісії, Франції, Німеччини, Італії, Великобританії, Канади та США оголосили про новий потужний набір економічних обмежень проти Росії, який включає відключення російських банків від платіжної системи SWIFT, санкції проти Центробанку РФ та заборону продажу «золотих паспортів» заможним росіянам.

24 лютого 2022 року Російська Федерація розпочала повномасштабну війну проти України.

О 04:00 президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі.

Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення. Збройні сили України дають відсіч ворогові.

Російські окупанти вчиняють низку воєнних злочинів на території України. Це обстріли житлових кварталів та об’єктів цивільної інфраструктури, віроломство, мародерство. Це порушення Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде хроніку війни на різних майданчиках:

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa

Читайте хроніку війни: за 24 лютого; за 25 лютого; за 26 лютого; за 27 лютого; за 28 лютого; за 1 березня; за 2 березня; за 3 березня; за 4 березня; за 5 березняза 6 березня.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine