НАЗК подякувало Шойгу за те, як ефективно розкрадалися російські засоби для нападу на Україну

Влада

Національне агентство з питань запобігання корупції направило лист з подякою міністру оборони РФ Шойгу «за неоціненний внесок у те, що російські засоби та ресурси для нападу на Україну були розкрадені ще на етапі їхнього накопичення на кордоні».

Про це йдеться у повідомленні на сайті НАЗК.

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков направив лист-подяку міністру оборони Росії Сєргєю Кужугетовичу Шойгу.

У листі Голова НАЗК висловлює вдячність «за неоціненний внесок у те, що російські засоби та ресурси для нападу на Україну були розкрадені ще на етапі їхнього накопичення на кордоні».

Копії листа також були направлені на держдуму рф, раду федерації та Фонд боротьби з корупцією. Поміж свідчень впливу корупції на «боєздатність» російських військ зокрема вказано наступні:

  • захист російських танків Т-72 та Т-80, виготовлений з картонних лотків з-під яєць;
  • бронежилети, виготовлені з картону замість броньованих пластин, які були одягнуті на членів екіпажу захопленого російського бронеавтомобіля Барнаул-Т;
  • використання для пересування особового складу ЗИЛ-130. Окрім очевидного комфорту, який відчувають російські військові у відкритому кузові при українських березневих морозах, швидкість пересування цього транспортного засобу, а також яскравий аквамариновий колір кузова дозволяють силам місцевої територіальної оборони ефективно проходити тренувальну підготовку з експлуатації сучасного озброєння з легких мішеней.

«Як орган, відповідальний за виявлення та запобігання конфлікту інтересів, не змогли пройти повз того факту, що у картонних бронежилетах були сховані пам’ятки «Про порядок виявлення корупційних та інших порушень при виявленні конфлікту інтересів у військових підрозділах», — йдеться у повідомленні НАЗК.

Також українські антикорупціонери запропонували доповнити пам’ятку російським солдатам наступною покроковою інструкцією:

«У разі перетину кордону з Україною російський військовослужбовець зобов’язаний:

— дістатись найближчого населеного пункту

— відійти від техніки на безпечну відстань та кинути зброю

— вибачитися за перетин кордону без паспортного контролю

— зачекати на українських військових, які дозволять зателефонувати мамі

— чекати на своє повернення додому.»

Оригінал листа можна переглянути за посиланням.

24 лютого 2022 року Російська Федерація розпочала повномасштабну війну проти України.

О 04:00 президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі.

Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення. Збройні сили України дають відсіч ворогові.

Російські окупанти вчиняють низку воєнних злочинів на території України. Це обстріли житлових кварталів та об’єктів цивільної інфраструктури, віроломство, мародерство. Це порушення Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде хроніку війни на різних майданчиках:

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa

Читайте хроніку війни: за 24 лютого; за 25 лютого; за 26 лютого; за 27 лютого; за 28 лютого; за 1 березня; за 2 березня; за 3 березня; за 4 березня; за 5 березня; за 6 березня; за 7 березня; за 8 березня; за 9 березня.