У Криму «суд» засудив Нарімана Джелялова до 17 років позбавлення волі, Азіза та Асана Ахтемових – до 13 та 15 років

Так званий «Верховний суд» окупованого Криму 21 вересня засудив першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова до 17 років позбавлення волі, двоюрідних братів Азіза та Асана Ахтемових - до 13 і 15 років за сфабрикованою ФСБ справою про «диверсыю на газопроводі» в селі Перевальне.

Азіз Ахтемов, Наріман Джелялов і Асан Ахтемов у «Верховному суді Криму» Фото: Facebook Elmaz Qırımlı

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

«Головуючий «суддя» «Верховного суду Криму» Віктор Зіньков виніс вирок трьом фігурантам справи про підрив газопроводу в селі Перевальному: Наріману Джелялову – 17 років позбавлення волі зі штрафом 700 тисяч рублів та з обмеженням волі 1,5 роки після звільнення; Асан Ахтемов – 15 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік; Азіз Ахтемов – 13 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік», – йдеться у повідомленні.

Як зазначають активісти, «державний обвинувач» Роман Лобов просив «суд» призначити Джелялову та братам Ахтемовим покарання у вигляді 15 років позбавлення волі у виправній колонії суворого режиму та штраф 600 тисяч рублів кожному.

У «Кримській солідарності» нагадали, що 42-річний Наріман Джелялов – політолог, журналіст, перший заступник голови Меджлісу, забороненого в окупованому Криму та Росії з 2016 року. 26-річний Азіз Ахтемов – електротехнік. До арешту займався ремонтом автомобілів. 32-річний Асан Ахтемов закінчив факультет видавничо-поліграфічної справи, за фахом – інженер-технолог. До арешту працював журналістом, помічником редактора кримськотатарської газети «Авдет».

Нагадаємо:

  • 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. 4 вересня співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Нарімана Джелялова. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до  для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, підозрюваних в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).
  • 23 вересня слідство ФСБ пред’явило Джелялову нове обвинувачення. Тепер він обвинувачується в скоєнні диверсії в складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання – від 12 до 20 років позбавлення волі). І по ч. 4 ст. 222.1 КК РФ – незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи (покарання – від 10 до 15 років позбавлення волі). У листопаді 2021 року Джелялова також обвинуватили в контрабанді вибухового пристрою за ч.3 ст.226.1 КК РФ (незаконний перетин через митний кордон Митного союзу в рамках ЄврАзЕС вибухового пристрою, вчиненого організованою групою).
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine