У Страсбурзі на сесії ПАРЄ розглядатимуть політичні наслідки агресії Росії проти України

Новини
война

На літній сесії ПАРЄ, яка стартує 19 червня у Страсбурзі, відбудуться термінові дебати щодо політичних наслідків агресії Росії проти України, а також розглядатимуть резолюцію про недопуск російських та білоруських спортсменів до участі в Олімпійських іграх у Парижі.

У порядку денному – також звернення до Асамблеї президента Словенії та міністра закордонних справ Угорщини. Дебати з цих питань заплановані у порядку денному літньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі

«Спільні термінові дебати щодо політичних наслідків агресії Росії проти України та участі російських і білоруських спортсменів в Олімпійських іграх у Парижі в 2024 році стануть кульмінацією літньої пленарної сесії Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі 19-23 червня 2023 року», – повідомили в ПАРЄ.

Окрім того, в рамках літньої сесії заплановані звернення до ПАРЄ президента Словенії Наташі Пірц Мусар та міністра закордонних справ і торгівлі Угорщини Петера Сійярто.

Голова Комітету міністрів, міністр закордонних справ та обраний президент Латвії Едгарс Рінкевичс виступить зі зверненням до Асамблеї та проведе сесію запитань і відповідей. Також на запитання учасників Асамблеї відповість генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович Бурич.

У ПАРЄ буде представлено звіт щодо спостереження за президентськими та парламентськими виборами в Туреччині 14 та 28 травня 2023 року.

Асамблея також проведе спільні дебати на тему міграції, обговорюючи три доповіді про інтеграцію мігрантів і біженців; соціальну інтеграцію мігрантів, біженців та внутрішньо переміщених осіб через спорт; здоров’я та соціальний захист працівників без документів або тих, хто має нелегальний статус.

Серед інших тем порядку денного – вирішення конкретних проблем, з якими стикаються білоруси в еміграції (за участю лідера білоруської демократичної опозиції Світлани Тихановської); реформа законодавства з прав людини у Великій Британії; транснаціональні репресії як зростаюча загроза верховенству права та правам людини. Також відбудуться дебати щодо необхідності цілісного підходу до охорони здоров’я під час надзвичайних ситуацій та щодо подолання цифрового розриву.

Також було запропоновано терміново провести дебати щодо забезпечення вільного та безпечного доступу через Лачинський коридор.

Парламентарії також обговорять бюджети та пріоритети Ради Європи на період 2024-2027 років, а також витрати Асамблеї на дворічний період 2024-2025 років.

Парламентская ассамблея НАТО единогласно признала преступления РФ против Украины геноцидом, а террористический режим в России – рашизмом.

У Международного уголовного суда (МУС) достаточно доказательств, чтобы переквалифицировать военные преступления России и ее высшего политического руководства в преступление геноцида против украинской нации,  в эфире программы «Вопрос национальной безопасности» сообщил Роман Мартыновский, соучредитель и ведущий эксперт Регионального центра прав человека.

Эксперт РПЦЛ Екатерина Рашевская добавила, что в пользу дальнейшей переквалификации свидетельствует именно формулировка заявления о выдаче ордере: «Там прямо указано, что Российская Федерация действовала с намерением вывести детей навсегда. Это важно. Форма передачи их в российские семьи называется «усыновлением», а никакой не временной опекой, как на этом настаивает Мария Львова-Белова. Указано, что эти действия совершались в рамках вооруженного конфликта и составляют политику РФ».

  • Напомним, 17 марта Палата досудебного производства II Международного уголовного суда выдала ордеры на арест Путина и Львовой-Беловой из-за незаконной депортации украинских детей на территорию России, которая продолжается с начала полномасштабного вторжения РФ в Украину.