Кожен день перебування в СІЗО завдає непоправної шкоди здоров’ю Бекірова – адвокат

Для заарештованого в окупованому Криму кримськотатарського активіста, інваліда 1 групи Едема Бекірова кожен день перебування в СІЗО Сімферополя завдає непоправної шкоди його здоров'ю і є ризиком для життя.

Едем Бекіров Фото: Facebook Антон Наумлюк

Про це повідомив кримський адвокат Еміль Курбедінов, який 22 березня відвідав Бекірова в медсанчастині СІЗО, передає Центр журналістських розслідувань.

«Зараз Едем Аг’а перевели в мед. частину СІЗО. Багато хто думає це лікарня. Ні. Камера побільше і може частіше бачити фельдшера і їжа більш стерпна … все. Не проводиться обов’язкова для Едем Аг’а щомісячна процедура, пов’язана з його серцем і операцією на серці. Під наглядом лікарів він потребує медикаментозної підтримки. Не представляють йому результати УЗД та інше медичні папери, які були зроблені вже після арешту. А ті меддовідки, що Едем Аг’а отримав під час перебування в СІЗО – не містять об’єктивних результатів і реального діагнозу! Кожен день завдає непоправної шкоди здоров’ю і є ризиком для життя!», – зазначив Курбедінов.

Він додав, що Бекіров передав слова подяки всім, хто підтримав його і його сім’ю, хто висвітлює його справу і турбується за долю кримськотатарського народу в окупованому Криму.

Нагадаємо:

  • 12 грудня на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затрималикримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. Його відвезли до Сімферополя в «кримське управління ФСБ», де пред’явили обвинувачення. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).
  • 13 грудня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Бекірова на два місяці – до 11 лютого 2019 року.
  • ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)». Згідно з матеріалами справи, Бекіров нібито в Криму передав якомусь «водієві таксі, який зараз бере участь у справі в якості засекреченого свідка звинувачення під ім’ям Карім Меметов, сумку з майже 12 кг тротилу і майже 200 патронами калібру 9 мм з проханням заховати».
  • 15 січня Едема Бекірова вивезли до Республіканської лікарні імені Семашко на обстеження. За його результатами лікарі видали висновок захисту активіста, що він може утримуватися під вартою в СІЗО Сімферополя.
  • 8 лютого «Київський райсуд» Сімферополя продовжив до 12 квітня арешт Едему Бекірова. 26 лютого «Верховний суд Криму» залишив це рішення без змін.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів