У Словаччині закликали уряд виступити за звільнення Олега Сенцова

Життя
Олег Сенцов в колонії російського міста Лабитнангі 9.08.2018 Фото: Facebook

Більше 40 відомих кінематографістів і діячів Словаччини закликали владу активно вимагати звільнення РФ українського кінорежисера Олега Сенцова.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Європейську правду.

«Закликати Російську Федерацію негайно випустити Олега Сенцова терміново без будь-яких умов, оскільки життя Сенцова під загрозою. Закликати РФ негайно звільнити всіх політичних в’язнів – українських громадян, які позбавлені волі з політичних міркувань, особливо тих, у кого тривалий термін голодування, що серйозно загрожує їхньому життю», – йдеться в заяві ініціативи «Словаччина і Чехія за Олега Сенцова».

«Наше мовчання, наша байдужість і потурання репресивного режиму роблять зло», – йдеться в заяві.

Глава Держдепартаменту США Майк Помпео закликав міністра закордонних справ Росії Сєргєя Лаврова негайно звільнити ув’язненого українського режисера Олега Сенцова, який більше трьох місяців тримає голодовку.

Напередодні представники української діаспори у Франції записали відеозвернення до президента країни, в якому просять сприяти звільненню Сенцова.

Міністерство закордонних справ Латвії приєдналося до вимог інших країн до Росії звільнити утримуваного в російській в’язниці українського режисера з Криму Олега Сенцова.

Держдепартамент США пригрозив РФ новими санкціями у разі смерті Сенцова.

21 серпня вимоги звільнити Сенцова в черговий раз озвучили США і Євросоюз.

21 серпня омбудсмен РФ Тетяна Москалькова виключила можливість обміну голодуючого вже 100 днів Олега Сенцова.

У Києві та в інших містах по всьому світу 21 серпня пройшла акція «Солідарність з Олегом Сенцовим»: український політв’язень голодує в російській колонії вже 100 днів.

15 серпня комісія з питань помилування в Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ відхилила два клопотання про помилування Сенцова.

У Кремлі продовжують наполягати, що Сенцов повинен просити про помилування сам.

Нагадаємо, 9 серпня з дозволу Олега Сенцова опубліковані його фотографії з російської колонії. Стан здоров’я українського політв’язня, який тримає голодовку з вимогою звільнити всіх українських в’язнів Кремля, знову погіршився, у нього стався третій криз.