Порошенко не вказав в декларації витрати на зовнішню рекламу – ЧЕСНО

За 2018 рік президент Петро Порошенко задекларував 122 мільйони гривень витрат на рекламу.

Ще частину реклами президенту розміщували місцеві органи влади за гроші платників податків, зазначає Рух «Чесно», повідомляє Центр журналістських розслідувань.

За підрахунками руху, лише на телерекламу Порошенко витратив 175 мільйонів гривень. Проте видатки на зовнішню рекламу та рекламу у Facebook у декларації не зазначені.

Рекламну кампанію на телебаченні чинний гарант Конституції активізував ще на початку весни 2018 року. Як здобутки Порошенка виставляли зовнішньополітичні досягнення та реформи, що відбулися в країні останніми роками.

Наприкінці березня транслювали ролики про зміни в освіті, культурі й армії. У них не згадували про Порошенка, але гасла про зміцнення армії та сприяння утвердженню української мови згодом стали частиною його президентської кампанії.

Гасло «Армія! Мова! Віра!» популяризували через соціальну рекламу та соцмережі. На телебаченні воно з’явилося в серпні 2018 року: його впроваджували через рейтингові й лояльні до Порошенка канали на кшталт «Прямого».

Зовнішню рекламу Порошенка в першій половині 2018 року, як з’ясували в «Чесно», розміщували місцеві органи влади, а отже, фінансували платники податків.

Декларація Порошенка не дає змоги визначити, кому саме він платив за рекламу.

В Адміністрації президента ще в серпні 2018 року пообіцяли, що Порошенко відобразить у своїй декларації витрати на рекламу.

8 квітня Рух «Чесно» надіслав до Адміністрації президента запит із проханням конкретизувати ці видатки – і чекає відповів на нього.

Серед кандидатів у президенти найбільше у свій виборчий фонд перерахував Порошенко^ 415 мільйонів гривень – це рекорд в історії президентських виборів в Україні.

  • Володимир Зеленський відмовився подати декларацію за 2018 рік. Як кандидат у Президенти він подав декларацію за 2017 рік, і згідно із чинним законодавством не має подавати декларації за актуальніший, 2018 рік. Рух ЧЕСНО закликав кандидата подати цю декларацію до другого туру виборів як показник відкритості.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine