Український омбудсмен чекає відповіді від РФ щодо переведення ув’язнених з Криму на материкову Україну

Офіс уповноваженого Верховної Ради України з прав людини чекає від російської сторони реакції з приводу можливості переведення нової групи ув'язнених з окупованого Криму для відбування покарання на материковій Україні.

Представник офісу українського омбудсмена Михайло Чаплига

Про це розповів представник офісу українського омбудсмена Михайло Чаплига виданню Крим.Реаліі, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Зараз очікуємо позитивну відповідь з російського боку. Ми висловили свою готовність. Російська сторона не висловила заперечень, але поки якихось новин про те, що вони готові до наступної стадії переговорів – немає», – сказав Чаплига.

Нагадаємо 11 травня Чаплига повідомив, що близько 20 ув’язнених з окупованого Криму попросили перевести їх для відбування покарання в місцях позбавлення волі на материковій частині України.

Як повідомлялося, 17 березня 2017 року Федеральна служба виконання покарань РФ передала Україні 12 ув’язнених, які відбували покарання в установах позбавлення волі на території тимчасово окупованого Росією Криму. Передача ув’язнених стала наслідком переговорів омбудсменів України і Росії Валерії Лутковської та Тетяни Москалькової. Переміщення засуджених із пенітенціарних установ Криму здійснювалося шляхом використання ad hoc механізму, який раніше був запропонований Лутковською.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine