Українські санкції не торкнулися морських перевізників із групи «Совфрахт»

Група компаній «Совфрахт-Совмортранс», яка внесена до «кримського чорного списку» США з вересня 2016 року, досі відсутня в  українському санкційному списку. 

Керченська переправа, пором «Елена», Компанія «Коксохімтранс» Фото Youtube MayhemWOT

Це виявило порівняння санкційних списків США та РНБОУ, проведене журналістами  Центру журналістських розслідувань.

У санкційному списку міністерства фінансів США – чотири компанії із групи компаній «Совфрахт-Совмортранс», в українському – немає жодної.

ГК «Совфрахт-Совмортранс» відома своїм сприянням окупації та закріпленню Росії в Криму. Пороми компаній «Совфрахт» доставляли  російських військових і техніку у Крим. Також баржі-понтони цієї компанії в порушення санкцій доставили у Севастополь і Феодосію турбіни компанії Siemens.

В структуру одного з найбільших російських постачальників  транспортно-логістичних послуг входять ТОВ «СМТ-К» («Совмортранс-Крим»), «Коксохимтранс», «Керуюча компанія «Совфрахт»», ВАТ «Совфрахт», ЗАТ «Совмортранс». Голова правління «Совфрахту» – Дмитро Пурім, який очолює  і кримське відділення партії «Деловая Россия».

Також під санкції США потрапили чотири російські транспортні компанії, судна яких наймались «Совфрахтом» для перевезень до закритих портів Криму: «Транспетрочарт» з Санкт-Петербурга, «Транс-Флот» з Самари, новоросійський «Solid Ltd» і ТОВ «Росхімтрейд» з головним офісом в місті Темрюк. Як випливає з пояснень Мінфіну США, діяльність двох останніх компаній  пов’язана з постачанням палива в 2015-2016 роках компанії «Совфрахт».

Під санкції США також потрапили два судна, що належить компанії «Транс-Флот» – «Маршалл Жуков» і «Сталинград», які транспортували пальне  в порти Криму на замовлення «Совфрахту».  

Український санкційний список з цього переліку партнерів «Совфрахта» містить лише судна «Транспетрочарт» та «Транс-флот».

Компанія «Коксохимтранс», згідно інформації з її сайту, забезпечує більше 35% морського сполучення між материковою частиною РФ і Кримом. Також вона займалася перевезенням техніки до Сирії. Крім того,  ПАТ «Совфрахт» виконував доставку палива повітряно-космічних сил РФ до Сирії.

В Одесі діє ТОВ «Совфрахт Україна», зареєстроване на Костянтина Пуріма – брата голови правління ГК «Совфрахт». Дмитро та Костянтин Пуріми народились у Сімферополі, їхній батько  Юрій Пурім – почесний голова товариства кримчаків «Къримчахлар», заслужений працівник культури України. 

Нагадаємо, Петро Порошенко 2 травня 2018 року обіцяв синхронізувати українські санкції зі списками США та ЄС. 

 7 червня РНБО у відповіді на запит народного депутата Сергія Лещенка повідомила, що Аркадій Ротенберг, власник компаній, які будують Кримський міст, відсутній в переліку фізичних та юридичних осіб, проти яких були введені санкції в Україні, через ненадання пропозицій з боку СБУ.

21 червня РНБО вчергове розширила санкції проти юридичних та фізичних осіб, додавши до списків аркадія Ротенберга та його компанії. Але не всі: «дочка» «Стройгазмонажа» – ТОВ «СГМ-Мост», що керує проектом будівництва Керченського мосту, знову не потрапила  під українські санкції. Відповідний указ президент Петро Порошенко підписав 21 червня.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів