Стан голодуючого в СІЗО Криму Балуха залишається важким – Чийгоз

В окупованому Криму незаконно засуджений український активіст Володимир Балух не припиняє голодування в СІЗО, яке він тримає вже 135 день, і його стан залишається важким. Українець отримує багато листів підтримки з різних країн світу.

Володимир Балух в «Роздольненському райсуді» Криму, 2 липня 2018 р Фото: RFE/RL

Про це виданню Крим.Реалії повідомив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз,  який відповідає в Меджлісі за взаємодію з родичами політв’язнів у Криму, передає Центр журналістських розслідувань.

«Його стан не покращився. Він продовжує бути важким. Він, як сам каже, «знаходиться в колії», в яку зайшов спочатку», – сказав Чийгоз.

Також заступник голови Меджлісу розповів, що Володимир Балух постійно отримує листи підтримки з різних країн світу.

«Йому дуже багато листів приходить. Коли Володимир приїхав з останнього етапу, то його вже чекали дуже багато листів. З Фінляндії, Швейцарії, Австрії, Ізраїлю. Українських дуже багато», – зазначив Чийгоз, додавши, що Балуху пишуть листи підтримки і жителі окупованого Криму.

За його словами, голодуючий активіст отримує достатньо інформації про те, що відбувається в країні і світі.

Нагадаємо, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив фермера Володимира Балуха, який підняв над своїм будинком український прапор, до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів за фальсифікованим обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів».

14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок Балуху, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.

5 липня в Криму «Роздольненський районний суд» засудив Володимира Балуха у «справі про дезорганізацію діяльності Роздольненського ІТТ» до 3 років колонії загального режиму. За сукупністю з попередньою справою про «зберігання боєприпасів» активіста засудили до 5 років в колонії загального режиму і штрафу 10 тис рублів.

МЗС України висловив Росії протест через винесення «судом» окупованого Криму нового «вироку» українському активісту Володимиру Балуху та закликали міжнародних партнерів вплинути на Кремль задля звільнення українця.

13 липня «Желєзнодорожний районний суд» окупованого Сімферополя відхилив клопотанняадвоката Ольги Дінзе про умовно-дострокове звільнення українського активіста Володимира Балуха за першим вироком.

Захист оскаржив другий «вирок» «Роздольненського районного суду» Володимиру Балуху.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine