Голодуючий в кримському СІЗО Володимир Балух схуд на 35 кілограм – правозахисники

За словами родичів українського політв'язня Володимира Балуха, він за час арешту схуд на 35 кілограмів.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група, передає Центр журналістських розслідувань.

До арешту Балух важив близько 95-ти кг, а зараз – 60 кг, кажуть родичі.

Разом з тим, кримська «прокуратура» повідомила адвокату політв’язня, що «життєво-важливі показники Балуха в нормі і в спеціалізованої медичної допомоги він не потребує».

Також в документі зазначено, що «Залізничний районний суд» Сімферополя 13 серпня припинив провадження за клопотанням про умовно-дострокове звільнення активіста, який вже більше 1 року і 8 місяців перебуває під вартою і більше 3-х місяців голодує на знак протесту.

Адвокат Ольга Дінзе повідомила КПГ, що оскаржить це рішення.

Мати Балуха 9 серпня побувала на побаченні з сином в ІТТ. Вона розповіла, що українець сильно схуд і виглядає дуже погано.

Європейський суд з прав людини зобов’язав уряд Росії до 5 вересня подати інформацію про стан здоров’я українських політв’язнів: Станіслава Клиха, Володимира Балуха, Еміра-Усейна Куку і Сергія Литвинова.

Нагадаємо, Балуха за час утримання в СІЗО Сімферополя тричі хотіли посадити в штрафний ізолятор, але не змогли, так як карцер переповнений.

Нагадаємо, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив фермера Володимира Балуха, який підняв над своїм будинком український прапор, до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів за фальсифікованим обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів».

14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок Балуху, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.

5 липня в Криму «Роздольненський районний суд» засудив Володимира Балуха у «справі про дезорганізацію діяльності Роздольненського ІТТ» до 3 років колонії загального режиму. За сукупністю з попередньою справою про «зберігання боєприпасів» активіста засудили до 5 років в колонії загального режиму і штрафу 10 тис рублів.

13 липня «Желєзнодорожний районний суд» окупованого Сімферополя відхилив клопотанняадвоката Ольги Дінзе про умовно-дострокове звільнення українського активіста Володимира Балуха за першим вироком.

Захист оскаржив другий «вирок» «Роздольненського районного суду» Володимиру Балуху.

6 серпня Балуха доставили в Роздольненський ІТТ, де він продовжує ознайомлюватися з матеріалами другої справи проти нього.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine