У Володимира Балуха сильні болі в печінці, потрібна медична допомога не надається – адвокат

В окупованому Криму у голодуючого в СІЗО українського активіста Володимира Балуха почалися сильні болі в печінці, а потрібна медична допомога не надається.

Про це Кримської правозахисній групі повідомив адвокат українця, який відвідав Володимира Балуха сьогодні, 5 вересня, передає Центр журналістських розслідувань.

За словами захисника, медична допомога політв’язню не надається належним чином.

«У Володимира був напад сильних болів в печінці, він продовжує втрачати вагу. Зараз українець перебуває в камері з постійним відеоспостереженням. Балух вважає, що в ракурс камери потрапляє навіть туалет», – повідомив адвокат політв’язня.

Нагадаємо, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив фермера Володимира Балуха, який підняв над своїм будинком український прапор, до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів за фальсифікованим обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів».

14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок Балуху, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.

5 липня в Криму «Роздольненський районний суд» засудив Володимира Балуха у «справі про дезорганізацію діяльності Роздольненського ІТТ» до 3 років колонії загального режиму. За сукупністю з попередньою справою про «зберігання боєприпасів» активіста засудили до 5 років в колонії загального режиму і штрафу 10 тис рублів.

13 липня «Желєзнодорожний районний суд» окупованого Сімферополя відхилив клопотанняадвоката Ольги Дінзе про умовно-дострокове звільнення українського активіста Володимира Балуха за першим вироком.

Захист оскаржив другий «вирок» «Роздольненського районного суду» Володимиру Балуху.

6 серпня Балуха доставили в Роздольненський ІТТ, де він продовжує ознайомлюватися з матеріалами другої справи проти нього.

Балуха за час утримання в СІЗО Сімферополя тричі хотіли посадити в штрафний ізолятор, але не змогли, так як карцер переповнений. За інформацією родичів активіста, він за час арешту схуд на 35 кілограмів.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine