Керівництво «Кримського титану» повідомило про терміни зупинки підприємства і припинення викидів в атмосферу

Керівництво хімзаводу «Кримський титан» планує зупинити його виробничі потужності до кінця поточного тижня. Гендиректор філії «Титанових інвестицій» в окупованому Армянську Андрій Акулов запевнив, що всі вісім печей підприємства перестануть здійснювати викиди в атмосферу лише ввечері в неділю, 9 вересня.

Він уточнив, що станом на п’ятницю, 7 вересня, були зупинені чотири печі, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Інтерфакс».

«Сьогодні зупинена ще одна піч. У роботі чотири печі: одна з них буде зупинена завтра, три печі в неділю, приблизно о 20:00 за московським часом», – уточнив Акулов, запевнивши, що «з неділі завод буде повністю зупинений».

5 вересня Андрій Акулов заявив, що робота підприємства, яке в РФ зареєстровано як філія ТОВ «Титанові інвестиції», буде припинена тільки через тиждень.

Андрій Акулов

«Глава» Криму Сергій Аксьонов, який також прибув до Армянська, заявив, що підприємство не закриватимуть. За його словами, «Кримський титан» відновить роботу «після модернізації».

Прокуратура АРК відкрила провадження за фактом забруднення атмосферного повітря в Криму і Херсонській області.

Держприкордонслужба України відкрила КПВВ «Каланчак» на в’їзд з Криму на материкову Україну для всіх, хто потребує лікування після викидів з заводу «Кримський титан» в Армянську, який належить українському олігарху Дмитру Фірташу.

На контрольно-пропускних пунктах «Каланчак», «Чаплинка» і «Чонгар» на адмінмежі з тимчасово окупованими територіями АР Крим і м. Севастополя будуть розгорнуті наметі державної служби з надзвичайних ситуацій та буде надаватись медична допомога громадянам, які постраждали від хімічних викидів заводу «Кримський титан» у Армянську. Урядовці закликають без нагальної потреби не відвідувати заражені території півострова, Центру журналістських розслідувань повідомив Юсуф Куркчі, перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщенних осіб України.

Як повідомив Центру журналістських розслідувань Віктор Вакараш, заступник міністра екології та природних ресурсів України, 6 вересня спеціальна міжвідомча робоча група розпочала перевірку екологічного стану прикордонних з окупованим Кримом районів Херсонщини. Робоча група створена за розпорядженням прем’єр-міністра України.

Після хімічних викидів з кислотонакопичувача заводу «Кримський титан», який належить українському олігарху Дмитру Фірташу, які спричинили погіршення стану здоров”я мешканців Армянська, підприємство не зупинило роботу, як заявляли чиновники Криму і РФ.  Із труб підприємства, що виробляє диоксид титану йде дим, печі зупинять лише за тиждень.

Помічник начальника Херсонського прикордонного загону Іван Шевцов повідомив Центру журналістських розслідувань, що з 2 вересня прикордонники Херсонського прикордонного загону, які несуть службу на межі з окупованим Кримом, кожного дня фіксують наявність отруйних хімічних речовин в повітрі в Чаплинському та Каланчацькому районах Херсонської області внаслідок випаровування вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан».

Комісія Херсонської обласної екоінспекції у п’ятницю, 31 серпня, розпочала на адмінкородні з окупованим Кримом перевірку загрози потрапляння небезпечних речовин на територію Херсонської області.  

У розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що розташований в окупованому Криму завод «Кримський титан» Дмитра Фірташа скидає відходи в відстійники у Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок, виправдовуючись зупинкою виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям завозить через закритий порт Керчі український ільменіт.

За версією української розвідки, причиною хімічних викидів стало попадання снарядів в технологічні ємності під час тренувань підрозділів збройних сил РФ.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine