МВС України збільшує присутність в акваторії Азовського моря – Аваков

Міністерство внутрішніх справ України збільшує свою присутність в акваторії Азовського моря в зв'язку з агресією Росії, щоб забезпечити розмінування водних об'єктів і порятунок громадян.

Фото: mvs.gov.ua

Про це повідомив глава МВС Арсен Аваков під час відкриття Частини водолазних пошуково-рятувальних робіт акваторії Азовського моря Держслужби з надзвичайних ситуацій в Донецькій області, передає Цент журналістських розслідувань.

«Російська Федерація, окупувавши Крим та частину Донбасу, продовжує наступати на наш суверенітет. В тому числі, в межах акваторії Азовського моря. Саме тому, ми збільшуємо присутність підрозділів МВС, а саме компоненти Держслужби з надзвичайних ситуацій та Держприкордонслужби. Для нас принципово важлива безпека узбережжя Азовського моря, нашого судноплавства. Ми не будемо потурати агресивним побажанням країни-окупанта», – цитує Авакова прес-служба МВС.

Глава МВС України Арсен Аваков Фото: mvs.gov.ua

Він сказав, що з цією метою відкрита Частина водолазних пошуково-рятувальних робіт акваторії Азовського моря ДСНС. Підрозділ укомплектований чотирма плав засобами. Всього там працюватиме 54 особи. Одне з основних завдань частини – гуманітарне розмінування водних об’єктів та порятунок громадян.

У свою чергу, голова Держслужби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін нагадав, що в 2014 році донецький гарнізон ГСЧС втратив 80% техніки і більше 50% інфраструктури.

Глава ДСНС України Микола Чечоткін Фото: mvs.gov.ua

«У 2014 особовий склад виконував свої обов’язки на межі можливостей. Тепер перед нами стоїть дуже важливе завдання – деокупація Донбасу. Ми готові до його виконання», – додав він.

Чечоткін також повідомив, що з 2014 року працівники ДСНС розмінували понад 25 тисяч га територій та 100 га акваторій від вибухонебезпечних предметів. Також було знищено понад 161 тисячу вибухонебезпечних предметів різного типу.

Рятувальний катер ДСНС України в Азовському морі Фото: mvs.gov.ua

Як повідомлялось, з 30 квітня Берегова охорона Прикордонної служби ФСБ РФ почала зупиняти в Керченській протоці для огляду та ідентифікації екіпажу судна, які прямують в порти України на Азовському морі.

21 травня Росія обмежила судноплавство в Азовському морі до 23 травня, посилаючись на проведення в регіоні бойових стрільб.

22 травня постпред президента в АРК Борис Бабін заявив, що стрільби і навчання, через які Росія обмежила судноплавство в Азовському морі, є демонстративною ескалацією російської агресії проти України, загрозою торговельному мореплавству і рибальству. Він зазначив, що цьому сприяють і до сих пір чинні угоди України з РФ за якими судна РФ мають право перебувати в будь-якій точці Азовського моря, включаючи затоку Сиваш.

17 липня президент Петро Порошенко наказав керівництву Збройних сил вжити заходів для припинення провокацій Росії щодо незаконноЇ зупинки та огляду українських та іноземних суден, які прямують через Керченську протоку в українські порти в Азовському морі.

Начальник Генштабу ЗС України Віктор Муженко заявив, що ВМСУ посилять свою присутність в Азовському морі через незаконні дій Росії щодо обмеження міжнародного судноплавства. Крім того, будуть проведені заходи для зміцнення оборони узбережжя Азова.

28 серпня президент Петро Порошенко доручив МЗС України підготувати пропозиції для засідання РНБО України щодо ситуації в акваторії Азовського моря в зв’язку з незаконними діями Росії з обмеження міжнародного судноплавства.

6 вересня РНБО України прийняла рішення посилити військово-морську присутність у Азовському морі, створивши там корабельно-катерне угруповання ВМСУ з розвитком відповідної інфраструктури. 9-10 вересня на Азовське море перемістили з Чорного моря малі броньовані артилерійські катери ВМСУ «Лубни» і «Кременчук».

 20 вересня пошуково-рятувальне судно A500 «Донбас» та морський буксир A830 «Корець» ВМС України вирушили з походом з Західної військово-морської бази ВМС України в Одесі до порту Бердянськ, де стануть основою новоствореної військово-морської бази ВМС України на Азовському морі. 24 вересня ПРС «Донбас» і МБ «Корець» прибули в порт Маріуполь, успішно подолавши за 4 доби від Одеси.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine