У Криму «суд» скоротив термін Володимиру Балуху на один місяць

Новини
Володимир Балух Фото: RFE/RL

«Верховний суд» окупованого Криму в середу, 3 жовтня, розглянувши апеляційну скаргу захисту голодуючого українського активіста Володимира Балуха на вирок «Роздольненського районного суду» від 5 липня, скоротив йому термін позбавлення волі з 5 років до 4 років 11 місяців. Українця на засідання не доставили.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ), передає Центр журналістських розслідувань.

««Суддя» Олена Спасенова прийняла рішення скоротити термін вироку на один місяць. Виходячи з рішення «суду» апеляційної інстанції Володимира Балуха засудили до 4 років і 11 місяців позбавлення волі в колонії загального режиму», – відзначили правозахисники.

В ході судового засідання захист просив повністю виправдати Балуха. У свою чергу «прокурор» наполягав на тому, щоб вирок щодо активістау залишили в силі.

У своєму рішенні «суддя» застосувала ст.64 КК. РФ (призначення більш м’якого покарання, ніж передбачено за даний злочин).

Як повідомили в КПГ, засідання проходило без участі Балуха. Його не доставили в «Верховний суд Криму».

«Політв’язень відмовився брати участь через відеозв’язок і не вийшов в кабінет СІЗО для відеоконференцзв’язку, наполягав на особистій участі в засіданні. Але «суддя» Олена Спасенова почала розгляд апеляційної скарги без його участі», – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялось, 24 вересня «Верховний суд Криму» був змушений перенести на 3 жовтня розгляд апеляційної скарги захисту українського активіста Володимира Балуха, оскільки його не доставили з СІЗО Сімферополя, розташованого в двох кварталах від «суду», а українець відмовився брати участь в засіданні по відеозв’язку.

Фото: Facebook Крымская солидарность

Нагадаємо, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив фермера Володимира Балуха, який підняв над своїм будинком український прапор, до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів за фальсифікованим обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів».

14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок Балуху, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.

5 липня в Криму «Роздольненський районний суд» засудив Володимира Балуха у «справі про дезорганізацію діяльності Роздольненського ІТТ» до 3 років колонії загального режиму. За сукупністю з попередньою справою про «зберігання боєприпасів» активіста засудили до 5 років в колонії загального режиму і штрафу 10 тис рублів.

13 липня «Желєзнодорожний районний суд» окупованого Сімферополя відхилив клопотання адвоката Ольги Дінзе про умовно-дострокове звільнення українського активіста Володимира Балуха за першим вироком.

Захист оскаржив другий «вирок» «Роздольненського районного суду» Володимиру Балуху.

10 вересня «Верховний суд Криму» відхилив апеляційну скаргу захисту Володимира Балуха на постанову «Желєзнодорожного райсуду» Сімферополя про припинення провадження про його умовно-дострокове звільнення. «Верховний суд» також не скасував ухвалу «суду» про продовження запобіжного заходу Балуху.

14 вересня Володимира Балуха побили співробітники адміністрації СІЗО Сімферополя.