Володимира Балуха в колонії відвідала сестра

В українського активіста Володимира Балуха 8 листопада в керченської колонії відбулося коротке побачення з рідною сестрою, яка спеціально для цього приїхала з Волгоградської області РФ.

Українцю дали можливість поговорити з сестрою через скло по телефонній трубці, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на Кримську правозахисну групу.

За інформацією дружини Володимира Балуха Наталії, рідні передали українцеві посилку.

Кримська правозахисна група відзначає, що відповідно до російського законодавства, яке де-факто діє в Криму, Володимир Балух має право на короткострокові побачення тривалістю чотири години і тривалі побачення тривалістю три доби на території колонії.

Як повідомлялось, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив фермера Володимира Балуха, який підняв над своїм будинком український прапор, до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів за фальсифікованим обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів». 14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок Балуху, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.

5 липня в Криму «Роздольненський районний суд» засудив Володимира Балуха у «справі про дезорганізацію діяльності Роздольненського ІТТ» до 3 років колонії загального режиму. За сукупністю з попередньою справою про «зберігання боєприпасів» активіста засудили до 5 років в колонії загального режиму і штрафу 10 тис рублів.

3 жовтня «Верховний суд Криму», розглянувши апеляційну скаргу захисту Володимира Балуха на вирок «Роздольненського районного суду» від 5 липня, скоротив йому термінпозбавлення волі з 5 років до 4 років 11 місяців. Українця на засідання не доставили.

9 жовтня в Києві оприлюднили зверненя Балуха до українців, в якому він повідомив про рішення припинити голодування на час етапування. Також активіст заповів в разі смерті бути похованим на вільній території України, під Києвом на березі Дніпра.

18 жовтня Володимира Балуха етапували до виправної колонії №2 Керчі.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine