Сестра Володимира Балуха розповіла про побачення з братом у керченської колонії

Сестра Володимира Балуха Надія розповіла про побачення з братом в колонії Керчі.

«Володя худий, блідий, обличчя сіре, блиску в очах немає, але виглядає він краще, ніж в серпні, коли я його бачила востаннє», – розповіла сестра українця, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на Кримську правозахисну групу.

За її інформацією, активіст мріє скоріше вийти на свободу і обійняти матір.

«Брат дуже сильно переживає за нашу маму, він весь час запитував про неї, просив допомагати і берегти її. У неї високий тиск, задишка, ноги болять, вона майже не ходить, живе на таблетках. Вона дуже сумує за сином», – додала Надія.

Побачення відбулося 8 листопада 2018 року і тривало близько півтори години в спеціальному приміщенні для переговорів. За словами сестри українці, там встановлені п’ять кабінок зі скляними перегородками і телефонними трубками, через які погано чути. Наталя розповіла, що їм довелося кілька разів поміняти кабінку, щоб почути один одного.

Як повідомлялось, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив фермера Володимира Балуха, який підняв над своїм будинком український прапор, до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів за фальсифікованим обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів». 14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок Балуху, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.

5 липня в Криму «Роздольненський районний суд» засудив Володимира Балуха у «справі про дезорганізацію діяльності Роздольненського ІТТ» до 3 років колонії загального режиму. За сукупністю з попередньою справою про «зберігання боєприпасів» активіста засудили до 5 років в колонії загального режиму і штрафу 10 тис рублів.

3 жовтня «Верховний суд Криму», розглянувши апеляційну скаргу захисту Володимира Балуха на вирок «Роздольненського районного суду» від 5 липня, скоротив йому термінпозбавлення волі з 5 років до 4 років 11 місяців. Українця на засідання не доставили.

9 жовтня в Києві оприлюднили зверненя Балуха до українців, в якому він повідомив про рішення припинити голодування на час етапування. Також активіст заповів в разі смерті бути похованим на вільній території України, під Києвом на березі Дніпра.

18 жовтня Володимира Балуха етапували до виправної колонії №2 Керчі.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine