Журналіста Сущенко в російській колонії помістили до карцеру – Денісова

Незаконно засудженого в РФ українського журналіста Романа Сущенко в колонії села Утробіно Кіровської області помістили до карцеру та знущаються над ним.

Роман Сущенко Фото: Роман Цимбалюк

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає Центр журналістських розслідувань.

«Маю невтішну інформацію щодо Романа Сущенка, який вже третій Новий рік проведе у російській колонії. Його дружина повідомила, що Романа помістили до карцеру та відверто знущаються з нього. Співробітники колонії примушують Романа прокидатися раніше усіх в’язнів – о 5 ранку та вилучають постільні речі. І це нелюдське поводження з нашим Романом відбувається напередодні новорічних свят», – написала Денісова.

Вона додала, що звернулася до російського омбудсмена Тетяни Москалькової з вимогою негайно з’ясувати підстави поміщення Сущенко до карцеру та здійснити необхідні дії щодо відновлення порушених прав українця.

Нагадаємо, 30 вересня 2016 року в Москві був затриманий кореспондент Національного інформаційного агентства «Укрінформ» Роман Сущенко. У ФСБ Росії заявили, що затримали Сущенко за звинуваченням у шпигунстві і назвали його «співробітником Головного управління розвідки Міноборони України».

В Головному управлінні розвідки Міноборони України спростували заяву ФСБ.

7 жовтня наслідок в РФ пред’явило українському журналісту офіційне обвинувачення в шпигунстві. Журналіст не визнав провини.

4 червня 2018 року Московський міський суд визнав винним в «шпигунстві» Романа Сущенко і призначив покарання у вигляді 12 років колонії суворого режиму. 5 червня адвокати Романа Сущенка подали апеляцію на вирок Московського міського суду. 12 вересня Верховний суд РФ визнав законним вирок Московського міського суду Роману Сущенко.

На початку листопада стало відомо, що Романа Сущенко етапували до виправної колонії №11 у м.Кірово-Чепецьк, с.Утробіно у Кіровській області.

У грудны Роману Сущенко лікарі колонії в селі Утробіно поставили діагноз «артеріальна гіпертензія» і рекомендували відвезти на обстеження в інше місто.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine