Верховний суд РФ підтвердив вирок для Сущенко

Верховний суд РФ визнав законним вердикт Московського міського суду, який засудив до 12 років ув'язнення українського журналіста Романа Сущенко за звинуваченням у нібито «шпигунстві». Він має намір звернутися зі скаргою до Європейського суду з прав людини.

Роман Сущенко Фото: Роман Цимбалюк

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію кореспондента агентства УНІАН із залу суду в Москві.

Суддя Верховного суду РФ оголосив рішення, що апеляція захисників Сущенка відхилена в повному обсязі.

Сам український журналіст підкреслив, що не згоден з рішенням Верховного суду РФ і продовжить боротьбу за своє визволення, в тому числі звернеться зі скаргою до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Перед початком судового засідання Сущенко повідомив журналістам, що розраховує на обмін, і пообіцяв родині, що обов’язково повернеться додому.

«Я розраховую на обмін, все залежить від учасників переговорів», – сказав Сущенко.

Він підкреслив, що знаходиться в хорошій фізичній і моральній формі і готовий до будь-якого розвитку подій, в тому числі до етапування в колонію.

За його словами, він займається спортом: віджимається, присідає, а з пластикових пляшок зробив гантелі, а ще бігає під час «прогулянки» в бетонному колодязі розміром 4 на 4 метри, куди його виводять. Також Роман повідомив, що продовжує малювати.

Він також передав привіт дружині Анжелі. «Передай їй, щоб вона трималася, вона сильна жінка, передай щоб вона доглядала за сім’єю, все буде добре, я повернуся», – сказав Сущенко.

Нагадаємо, 30 вересня 2016 року в Москві був затриманий кореспондент Національного інформаційного агентства «Укрінформ» Роман Сущенко. У ФСБ Росії заявили, що затримали Сущенко за звинуваченням у шпигунстві і назвали його «співробітником Головного управління розвідки Міноборони України».

Лефортовський суд Москви заарештував журналіста на 2 місяці. 7 жовтня російське слідство висунуло Сущенко офіційне обвинувачення в шпигунстві. Журналіст не визнає провини.

В Головному управлінні розвідки Міноборони України спростували заяву ФСБ. Захист оскаржив рішення Лефортовський суду Москви про арешт Сущенко.

7 жовтня наслідок в РФ пред’явило українському журналісту офіційне обвинувачення в шпигунстві. 

27 березня 2018 Московський міський суд продовжив арешт Роману Сущенко до 16 вересня.

4 червня Московський міський суд визнав винним в «шпигунстві» Романа Сущенко і призначив покарання у вигляді 12 років колонії суворого режиму.

5 червня адвокати Романа Сущенка подали апеляцію на вирок Московського міського суду.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine