РФ відклала відкриття залізниці на Керченському мосту через неправильне проектування – МінТОТ

Внаслідок неправильного проектування залізничних підходів до Керченського мосту РФ відклала терміни введення в експлуатацію залізничного сполучення через Керченську протоку.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, передає Центр журналістських розслідувань.

«Через помилки проектувальників ЗАТ «Ленпромтранспроект» (Санкт-Петербург) уряду Росії доведеться додатково виділити майже 3 мільярди рублів для завершення будівництва залізничних підходів до Керченської мосту, про що свідчить розпорядження Уряду Росії № 2957-р від 27 грудня 2018 року. Виявилося, що ґрунт на місці будівництва не можна використовувати для облаштування насипу під залізничне полотно. При будівництві встановлено, що фактичні властивості ґрунтів істотно відрізняються від тих, що були використані при проектуванні ЗАТ «Ленпромтранспроект», – йдеться в повідомленні.

За інформацією відомства, в зв’язку з відсутністю в достатньому обсязі необхідних будівельних матеріалів в листопаді 2018 року відбулася зустріч представників російської влади Криму і самопроголошеної республіки Абхазії, під час якої йшлося про можливість поставок на півострів матеріалів (щебінь, пісок, гравій) для будівництва траси «Таврида», а також про розширення асортименту торгівлі іншими будівельними матеріалами (мармур, камінь, дерево).

«Також, в залізничному тунелі, який будують в районі селища Жовтневе, поруч з місцем проведення археологічних розкопок Бієлі в 2018 році відбувся непередбачений зрушення породи, що пошкодило кріплення тунелю», – відзначили в міністерстві.

Як відзначили в прес-службі, саме з цим пов’язані затримки виконання всіх будівельних робіт, в тому числі скасування тендера на електрифікацію ділянки залізничного моста через Керченську протоку.

«20 серпня 2018 Федеральне агентство залізничного транспорту Росії оголосило тендер на електрифікацію ділянки залізниці через Керченську протоку (до селища Багерово). Гранична вартість робіт за контрактом була встановлена ​​в 4,1 млрд російських рублів, заявки приймалися до 28 жовтня 2018 року, проте 19 листопада відповідний конкурс був скасований. У той же час російська влада не озвучили причини скасування тендера, прикриваючись проведенням археологічних розкопок, знову вводячи в оману населення», – йдеться в повідомленні міністерства.

Раніше повідомлялося, що побудований РФ Керченський міст зміщується – свідчать результати космічної зйомки. Працівниками Державтоінспекції зафіксовано кілька критичних ділянок.

Як повідомлялось, міст через Керченську протоку Росія почала будувати після анексії Криму в квітні 2015 року. Генпідрядник будівництва мосту – компанія «Стройгазмонтаж» росіського мільярдера Аркадія Ротенберга.

15 травня 2018 року за участі президента РФ Володимира Путіна відбулося відкриття автодорожньої частини Керченського мосту. Автомобільний рух легкового та громадського транспорту по мосту з боку Краснодарського краю РФ і окупованого Криму було запущено 16 травня.

В Євросоюзі заявили, що будівництво Росією Керченського мосту в окупований Крим без згоди Києва є черговим порушенням суверенітету і територіальної цілісності України.

США засудили будівництво Росією і часткове відкриття Керченського мосту між Краснодарським краєм РФ і окупованим Кримом без дозволу України, заявивши, що РФ продовжує порушувати міжнародне право.

Нагадаємо, 1 вересня 2016 року Мінфін США розширив санкції проти фізичних та юридичних осіб за причетність до окупації українських територій і діяльність в анексірованном Криму. Під секторальні санкції США потрапили близько 100 російських компаній, в тому числі до списку включеніпідприємства і компанії, які беруть участь в будівництві Керченського мосту в порушення міжнародного морського права, серед них і ТОВ «СГМ-Міст» – дочірнє підприємство компанії «Стройгазмонтаж», засноване спеціально для управління проектом будівництва мосту.

18 червня Рада Європейського союзу продовжила заборону на інвестиції в економіку окупованого Криму ще на рік – до 23 червня 2019 року. 5 липня Рада ЄС продовжила на шість місяців – до 31 грудня 2018 року – економічні санкції проти Росії за її дії, що дестабілізують ситуацію в Україні.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine