Відсторонений від обов’язків заступника голови Херсонської ОДА

Заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Євген Ріщук відсторонений від виконання обов'язків на час розслідування справи про вбивство керуючої справами виконавчого комітету Херсонської міськради Катерини Гандзюк.

Про це він повідомив в Facebook сам, а пізніше глава ХОДА Андрій Гордєєв підтвердив, що підписав заяву підлеглого, передає Центр журналістських розслідувань.

Ріщук, якого разом з начальником рідні і друзі вбитої Гандзюк підозрюють з причетності до злочину, заявив, що «зробить все, щоб допомогти слідству у цій заполітизованої справі і припинити політичні спекуляції» навколо його персони.

За словами відстороненого чиновника, заяву про тимчасове складання повноважень він передав Гордєєву в п’ятницю, 8 лютого.

Заступник голови ХОДА стверджує, що домовився зі слідчим СБУ в Києві про зустріч і запропонував перевірити себе на «детекторі брехні», так як «приховувати, слава Богу, нічого».

Ріщук пише, що вже знаходиться в столиці.

  • За місцем проживання голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера проводиться обшук та слідчі дії.
  • Генеральна прокуратура України повідомила про підозру в організації вбивства керуючої справами виконавчого комітету Херсонської міськради Катерини Гандзюк голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру.
  • Бюро Херсонської обласної організації ВО «Батьківщина» виключило Владислава Мангера з лав партії і рекомендувало йому піти з посади голови Херсонської обласної ради. 
  • 31 липня 2018 року на керуючу справами виконавчого комітету Херсонської міськради Катерину Гандзюк напали біля під’їзду її будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою, у результаті жінку було госпіталізовано з хімічним опіком.
  • 4 листопада Гандзюк померла в київській лікарні, де вона лікувалася після нападу. Після цього слідчі змінили кваліфікацію нападу на неї на закінчений злочин – по п.4, 6, 11 і 12 ч. 2 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене групою осіб, з корисливих мотивів, з особливою жорстокістю, за замовленням).
  • 6 листопада Верховна Рада України створила тимчасову слідчу комісію щодо розслідування нападу на Катерину Гандзюк та інших активістів.
  • 28 січня 2019 року батько убитої активістки Віктор Гандзюк на засіданні тимчасової слідчої комисси в Раді заявив, що голова Херсонської облради Владислав Мангер, голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв і його заступник Євген Ріщук повинні піти з політики через співпрацю з підозрюваним в організації вбивства його дочки.
  • 30 січня Андрій Гордєєв назвав«провокацією» заяву Віктора Гандзюка. Він звернувся до ГПУ, СБУ та МВС – щоб знайшли «причетних до формування такої думки» у батька убитої активістки.
  • 31 січня Владислав Мангер назвав обвинувачення, які лунають на його адресу у зв’язку із справою Гандзюк, «безпідставними та голослівними» та заявив, що призупиняє своє членство в партії ВО «Батьківщина» до тих пір, поки не буде розкрито вбивство Гандзюк.
  • 8 лютого Херсонська облрада під час «сигнального» голосування не підтримала питання про відставку голови ради Владислава Мангера та висловлення недовіри голові Херсонської облдержадміністрації Андрію Гордєєву, яких батько вбитої Катерини Гандзюк обвинуватив у причетності до цього злочину.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine