У Керчі «суд» відмовив захисту в умовно-достроковому звільненні Балуха

В окупованому Криму «Керченський міський суд», в п'ятницю, 25 січня, не задовольнив клопотання захисту про умовно-дострокове звільнення (УДЗ) українського активіста Володимира Балуха, який утримується у виправній колонії №2 Керчі.

Володимир Балух Фото: RFE/RL

Про це повідомляє Кримська правозахисна група, передає Центр журналістських розслідувань.

«Суддя «Керченського міського суду» Олександр Ковальов 25 січня 2019 року відмовив у задоволенні клопотання захисту українського активіста Володимира Балуха про його умовно-дострокове звільнення», – йдеться в повідомленні.

Як вказують правозахисники, на засідання до Керчі приїхали активісти з інших регіонів Криму, щоб підтримати українця.

У «суді» представники керченської колонії заявили, що адміністрація не підтримує УДЗ Балуха, посилаючись на те, що він знаходиться в колонії менше 6 місяців, і через це період його особистість мало вивчена.

У свою чергу помічник «прокурора Криму» з нагляду за дотриманням законів у виправних установах Геннадій Трофимов виступив проти УДЗ українця, на підставі того, що за час його перебування в СІЗО було зафіксовано 51 порушення, і він стоїть на 3 видах профілактичного обліку, в тому числі як «схильний до нападу на представників правоохоронних органів».

При цьому адвокати вказували, що час знаходження Балуха в СІЗО не має бути предметом розгляду в цьому «суді», оскільки мова йде лише про його перебування в колонії.

Як повідомлялось, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив фермера Володимира Балуха, який підняв над своїм будинком український прапор, до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів за фальсифікованим обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів». 14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок Балуху, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.

5 липня в Криму «Роздольненський районний суд» засудив Володимира Балуха у «справі про дезорганізацію діяльності Роздольненського ІТТ» до 3 років колонії загального режиму. За сукупністю з попередньою справою про «зберігання боєприпасів» активіста засудили до 5 років в колонії загального режиму і штрафу 10 тис рублів.

3 жовтня «Верховний суд Криму», розглянувши апеляційну скаргу захисту Володимира Балуха на вирок «Роздольненського районного суду» від 5 липня, скоротив йому термін позбавлення волі з 5 років до 4 років 11 місяців.

18 жовтня Володимира Балуха етапували до виправної колонії №2 Керчі.

8 листопада 2018 року у Володимира Балуха в керченської колонії відбулося коротке побачення з рідною сестрою, яка спеціально для цього приїхала з Волгоградської області РФ. Вона розповіла про стан брата.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine