У Москві прооперували військовополоненого моряка ВМСУ Василя Сороку – адвокат

У Москві прооперували військовополоненого українського моряка Василя Сороку, який отримав поранення під час захоплення російськими військовими кораблів ВМСУ в Чорному морі 25 листопада 2018 року.

Василь Сорока Фото: Facebook

Про це повідомив адвокат моряка Сергій Бадамшин, передає Центр журналістських розслідувань.

«Пораненого військовополоненого Василя Сороку прооперували! Відомості підтверджуються Карпачової Ніною Іванівною (екс-омбудсмен України – ред.), а також лікарнею, де оперували Василя. Нарешті хороші новини, які всі ми чекали і домагалися спільними зусиллями. Сподіваюся, рука буде врятовано, функції відновляться в повному обсязі, а Василь і всі моряки швидше повернуться додому», – зазначив Бадамшин.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • 27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків. 30 листопада їх етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».
  • Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.
  • 16 січня 2019 року Лефортовський райсуд Москви продовжив арешт 21 моряку до 24 квітня. Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока залишаються в СІЗО до 26 квітня.
  • 24 січня ПАРЄ в своїй резолюції закликала РФ негайно звільнити захоплених українських моряків і забезпечити надання їм допомоги відповідно до вимог міжнародного гуманітарного права, зокрема, Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.
  • Адвокати військовополонених українських моряків готують пакет документів, необхідних для подачі індивідуальних скарг в міжнародні судові інстанції, в тому числі до ЄСПЛ.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів