У Криму активіста Едема Бекірова перевели в медсанчастину СІЗО Сімферополя

В окупованому Криму кримськотатарського активіста, інваліда 1-ї групи Едема Бекарова, якого ФСБ обвинувачує в нібито незаконному зберіганні вибухівки і боєприпасів, перевели з камери до медсанчастини СІЗО Сімферополя. Раніше активіст збирався оголосити голодування через нестерпні умови утримання в СІЗО і ненадання необхідної йому медичної допомоги.

Едем Бекіров Фото: Facebook Антон Наумлюк

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

«Едем аг’а Бекірова перевели в медсанчастину. Як це все відбувалося. У камеру прийшла велика делегація, що складалась із співробітників СІЗО з відеореєстраторами. Очолював цю делегацію начальник СІЗО Бережний С.В.», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, адміністрація СІЗО прийняла рішення перемістити Бекірова в медсанчастину в результаті скарг, поданих активістом, його адвокатами і заарештованим координатором «Кримської солідарності» Сервером Мустафаєвим, який утримувався в одній камері з Бекіровим і доглядав за ним.

За словами Мустафаєва, начальник СІЗО Бережний повідомив, що до 25 березня Бекірова вивезуть в міську лікарню, де йому буде надана необхідна медична допомога.

Нагадаємо:

  • 12 грудня на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затримали кримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. Його відвезли до Сімферополя в «кримське управління ФСБ», де пред’явили обвинувачення. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).
  • 13 грудня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Бекірова на два місяці – до 11 лютого 2019 року.
  • ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)». Згідно з матеріалами справи, Бекіров нібито в Криму передав якомусь «водієві таксі, який зараз бере участь у справі в якості засекреченого свідка звинувачення під ім’ям Карім Меметов, сумку з майже 12 кг тротилу і майже 200 патронами калібру 9 мм з проханням заховати».
  • 15 січня Едема Бекірова вивезли до Республіканської лікарні імені Семашко на обстеження. За його результатами лікарі видали висновок захисту активіста, що він може утримуватися під вартою в СІЗО Сімферополя.
  • 8 лютого «Київський райсуд» Сімферополя продовжив до 12 квітня арешт Едему Бекірова. 26 лютого «Верховний суд Криму» залишив це рішення без змін.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів