У Криму активіста Едема Бекірова перевели в медсанчастину СІЗО Сімферополя

В окупованому Криму кримськотатарського активіста, інваліда 1-ї групи Едема Бекарова, якого ФСБ обвинувачує в нібито незаконному зберіганні вибухівки і боєприпасів, перевели з камери до медсанчастини СІЗО Сімферополя. Раніше активіст збирався оголосити голодування через нестерпні умови утримання в СІЗО і ненадання необхідної йому медичної допомоги.

Едем Бекіров Фото: Facebook Антон Наумлюк

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

«Едем аг’а Бекірова перевели в медсанчастину. Як це все відбувалося. У камеру прийшла велика делегація, що складалась із співробітників СІЗО з відеореєстраторами. Очолював цю делегацію начальник СІЗО Бережний С.В.», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, адміністрація СІЗО прийняла рішення перемістити Бекірова в медсанчастину в результаті скарг, поданих активістом, його адвокатами і заарештованим координатором «Кримської солідарності» Сервером Мустафаєвим, який утримувався в одній камері з Бекіровим і доглядав за ним.

За словами Мустафаєва, начальник СІЗО Бережний повідомив, що до 25 березня Бекірова вивезуть в міську лікарню, де йому буде надана необхідна медична допомога.

Нагадаємо:

  • 12 грудня на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затримали кримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. Його відвезли до Сімферополя в «кримське управління ФСБ», де пред’явили обвинувачення. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).
  • 13 грудня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Бекірова на два місяці – до 11 лютого 2019 року.
  • ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)». Згідно з матеріалами справи, Бекіров нібито в Криму передав якомусь «водієві таксі, який зараз бере участь у справі в якості засекреченого свідка звинувачення під ім’ям Карім Меметов, сумку з майже 12 кг тротилу і майже 200 патронами калібру 9 мм з проханням заховати».
  • 15 січня Едема Бекірова вивезли до Республіканської лікарні імені Семашко на обстеження. За його результатами лікарі видали висновок захисту активіста, що він може утримуватися під вартою в СІЗО Сімферополя.
  • 8 лютого «Київський райсуд» Сімферополя продовжив до 12 квітня арешт Едему Бекірова. 26 лютого «Верховний суд Криму» залишив це рішення без змін.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine