ФСБ направила на психіатричну експертизу всіх 24 військовополонених моряків ВМСУ – Полозов

Слідче управління ФСБ РФ всупереч третьої Женевської конвенції відправило на психіатричну експертизу всіх 24 військовополонених українських моряків, що утримуються в московському СІЗО «Лефортово».

Про це повідомив російський адвокат Микола Полозов, який координує роботу команди захисту українських моряків, передає Центр журналістських розслідувань.

Він зазначив, що 21 березня відбулися слідчі дії щодо військовополоненого українського моряка Михайла Власюка. Слідство ознайомило Михайла і його адвоката Ісляма Веліляєва з постановою про призначення комісійної комплексної амбулаторної психолого-психіатричної судової експертизи.

«Таким чином, за станом на сьогоднішній день, комісійна комплексна амбулаторна психолого-психіатрична експертиза призначена по відношенню до всіх 24 військовополонених українських моряків», – вказав Полозов.

За його словами, проведення експертиз має розпочатися наступного тижня в ФГБУ «Національний медичний дослідний центр психіатрії і наркології імені В. П. Сербського» МОЗ Росії.

«Позиція захисту щодо призначеної експертизи залишається колишньою – проведення даної експертизи щодо військовополонених українських моряків є незаконною, порушує норми міжнародного гуманітарного права, в тому числі III Женевської конвенції 1949 року, і є поводження, що принижує гідність і честь військовополонених», – підкреслив адвокат.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • 27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків. 30 листопада їх етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».
  • Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.
  • 16 січня 2019 року Лефортовський райсуд Москви продовжив арешт 21 моряку до 24 квітня. Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока залишаються в СІЗО до 26 квітня.
  • 24 січня ПАРЄ в своїй резолюції закликала РФ негайно звільнити захоплених українських моряків і забезпечити надання їм допомоги відповідно до вимог міжнародного гуманітарного права, зокрема, Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.
  • Адвокати військовополонених українських моряків готують пакет документів, необхідних для подачі індивідуальних скарг в міжнародні судові інстанції, в тому числі до ЄСПЛ.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine