Суд у Києві призупинив справу капітана керченського судна «Норд»: Горбенка оголосили в розшук

Оболонський районний суд Києва оголосив в розшук капітана керченського судна «Норд» Володимира Горбенка, який втік до Криму. Справу призупинено.

Про це повідомляє Бюро судової інформації (проект Центру журналістських розслідувань).

СБУ не змогла виконати ухвалу суду про примусовий привід Володимира Горбенка для участі у судовому засіданні 12 квітня. Як йдеться у відповіді СБУ на запит Прокуратури АРК, Горбенка не змогли доставити, оскільки він перебуває на тимчасово окупованій території.

Прокурор Роман Мурачов клопотав про призупинення справи і оголошення в розшук капітана керченського судна «Норд».

В свою чергу, адвокат обвинуваченого Дмитро Щербина заявив, що даних про точне місцезнаходження Горбенко у прокуратури і суду немає, крім повідомлень у ЗМІ.

Суддя Сергій Родіонов виніс ухвалу про оголошення Володимира Горбенко в розшук і призупинення справи.

Оболонський районний суд Києва 13 березня виніс ухвалу про примусовий привід капітана арештованого судна «Норд» Володимира Горбенка, який втік до Криму, для участі у судовому засіданні 12 квітня.

Нагадаємо:

  • 25 березня 2018 року в Азовському морі українські прикордонники зупинили судно «Норд» під прапором РФ за  порушення Порядку виїзду з тимчасово окупованої території України – закритого для судноплавства порту Керч. 10 членів екіпажу – мешканців Керчі мали при собі паспорти громадян РФ, видані після анексії Криму, які не визнаються Україною.
  • Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження, на судно було накладено арешт. 
  • 31 березня капітану судна «Норд» Володимиру Горбенку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї). Членів екіпажу було притягнено до адміністративної відповідальності.
  • 4 жовтня прокуратура АРК скерувала до Апелляційного суду Києва обвинувальний акт відносно олодимира Горбенко у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави) для визначення підсудності та подальшого розгляду по суті.
  • 30 січня 2019 року Нацполіція відкрила кримінальне провадження за фактом зникнення капітана керченського судна «Норд» Володимира Горбенко. Провадження відкрито за статтею 115 КК «Умисне вбивство» з додатковою кваліфікацією «безвісти зниклий». 11 лютого Горбенко знайшовся в окупованому Криму вдома.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine