Політв’язень Балух напише заяву на переведення до тюремної лікарні

Незаконно засуджений в окупованому Криму політв'язень Володимир Балух, якого продовжують утримувати в штрафному ізоляторі колонії №4 у місті Торжок Тверської області РФ, напише заяву про переведення до тюремної лікарні.

Володимир Балух Фото: RFE/RL

Про це повідомила російська правозахисниця Вікторія Івлєва, передає Центр журналістських розслідувань.

«У п’ятницю, 24 травня, Володимира Балуха відвідала уповноважена з прав людини Тверської області Надія Олександрівна Єгорова. За словами Надії Олександрівни, виглядає він погано. Вона розпорядилася видати Вові комплект теплої. Крім того, а, може бути, і важливіше того, Балух погодився написати заяву на переведення його до тюремної лікарні», – зазначила Івлєва.

За її словами, керівництво колонії не заперечувало проти цього і тепер Балух очікує приїзду свого адвоката, щоб прийняти остаточне рішення про переведення.

Нагадаємо:

  • 18 лютого українського активіста етапували з СІЗО Сімферополя. Балуха вивезли з окупованого Криму в російський Краснодар, причому без речей.
  • З 29 березня Володимир Балух знаходиться у виправній колонії №4 міста Торжок в Тверській області РФ.
  • 4 квітня Балуха помістили в штрафний ізолятор колонії – до 19 квітня. У ШІЗО ув’язненних тримают в строгих умовах на хлібі і воді.
  • В кінці квітня «Верховний суд Криму» прийняв рішення, яке продовжує час перебування Балуха в російській колонії. «Суд» ухвалив не зараховувати час, проведений політв’язнем в СІЗО, як день за півтора, а вважати цей термін як день за день, хоча ч.3 ст. 2 КК РФ говорить, що час тримання особи під вартою зараховується в строк позбавлення волі з розрахунку один день за півтора дня відбування покарання у виправній колонії загального режиму.
  • Балух у листі до української активістки з Латвії Тетяни Лазди повідомив, що йому продовжили на 15 діб перебування в ШІЗО до 19 травня. Згодом стало відомо, що Балуху продовжили термін утримання в ШІЗО до 31 травня.
  • Адміністрація колонії не дозволила українському консулу зустрітися з Балухом.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine