У Росії політв’язня Балуха перевели з ШІЗО в тюремну лікарню

Новини
Володимир Балух Фото: RFE/RL

У Росії політв’язня Володимира Балуха 30 травня перевели з штрафного ізолятора колонії №4 міста Торжок в обласну лікарню УФСВП по Тверській області. Йому передали вітаміни і теплий одяг.

Про це повідомила російська правозахисниця Вікторія Івлєва, передає Центр журналістських розслідувань.

«Сьогодні єпископ Григорій Міхнов-Вайтенко відвідав Володимира Балуха в обласній лікарні УФСВП по Тверській області. Вони розмовляли – правда, на жаль, через скло – хвилин сорок. Вова знаходиться в одиночній палаті з вікном і вперше після трьох місяців безперервного ШІЗО бачить у вікно зелену траву і дерева. Єпископ передав в тюремну лікарню вітаміни для Балуха, їх прийняли. У лікарні тепло, Вова перестав мерзнути, крім того, за розпорядженням уповноваженої з прав людини Тверської області Надії Олександрівни Єгорової йому був виданий теплий одяг», – написала Івлєва.

За її словами, саме завдяки Єгорової Балух і був переведений до тюремної лікарні.

«У лікарні Балух знаходиться з учорашнього дня, йому зробили аналізи і флюорографію. Проблеми: болять зуби, а в колонії немає лікаря-стоматолога (думаємо, що цю проблему вирішимо), є задишка і час від часу набрякає права нога. Говорили тепло, єпископ в розмові зі мною назвав Балуха «людиною з очима дитини», на прощання обидва з двох сторін притиснули руки до скла, яке розділяло їх весь час побачення», – додала правозахисниця.

Вона також повідомила для тих, хто пише Балуху, що в лікарні немає електронної пошти і хоча листи йому доставляти зможуть, проте відповідей Володимира доведеться довго чекати.

Нагадаємо:

  • 18 лютого українського активіста етапували з СІЗО Сімферополя. Балуха вивезли з окупованого Криму в російський Краснодар, причому без речей.
  • З 29 березня Володимир Балух знаходиться у виправній колонії №4 міста Торжок в Тверській області РФ.
  • 4 квітня Балуха помістили в штрафний ізолятор колонії – до 19 квітня. У ШІЗО ув’язненних тримают в строгих умовах на хлібі і воді.
  • В кінці квітня «Верховний суд Криму» прийняв рішення, яке продовжує час перебування Балуха в російській колонії. «Суд» ухвалив не зараховувати час, проведений політв’язнем в СІЗО, як день за півтора, а вважати цей термін як день за день, хоча ч.3 ст. 2 КК РФ говорить, що час тримання особи під вартою зараховується в строк позбавлення волі з розрахунку один день за півтора дня відбування покарання у виправній колонії загального режиму.
  • Балух у листі до української активістки з Латвії Тетяни Лазди повідомив, що йому продовжили на 15 діб перебування в ШІЗО до 19 травня. Згодом стало відомо, що Балуху продовжили термін утримання в ШІЗО до 31 травня.
  • Адміністрація колонії не дозволила українському консулу зустрітися з Балухом.