Адвокати Вишинського запевняють, що підозрюваний в державній зраді не втече в РФ

Новини
Фото: RTVi

Сторона захисту керівника незареєстрованого підрозділу російського інформагентства МІА «Россия сегодня» – «РИА Новости Україна» Кирила Вишинського, обвинуваченого в державній зраді, заявила, що він не втече в РФ, оскільки має намір довести свою невинуватість.

Про це заявили адвокати Ігор Мокін та Андрій Доманський, відповідаючи на питання, чи можуть вони гарантувати, що Кирило Вишинський не втече у разі домашнього арешту, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Бюро судової інформації.

«Його паспорти знаходяться у слідства. Сам пан Вишинський від початку свого затримання неодноразово заявляв, що перша особа, яка зацікавлена у встановленні істини по цій справі, – він сам. Він досить відомий журналіст, і в першу чергу зацікавлений у тому, щоб довести свою невинуватість і обілити своє ім’я. Тому він вже дав відповідь на питання, втече він чи не втече», – сказав Ігор Мокін.

Детальніше про справу Вишинського – в матеріалі Центру журналістських розслідувань «Справа Вишинського»: факти, люди, схеми

Нагадаємо:

  • Подільський райсуд Києва переніс засідання у справі керівника незареєстрованої підрозділу російського інформагентства МІА «Россия сегодня» – «РИА Новости Україна» Кирила Вишинського, обвинуваченого в державній зраді, на 19 липня, в зв’язку з знаходженням суддів у нарадчій кімнаті по іншій справі.
  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали. 17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави.
  • 1 червня Вишинський заявив про своє бажання вийти із українського громадянства. З відповідним проханням він звернувся до президента України Петра Порошенка.
  • 6 липня  2018 року Вишинському додатково повідомлено про підозру у незаконному поводженні зі зброєю.
  • 1 квітня Подільський райсуд Києва розпочав розгляд по суті справи Кирила Вишинського. 7 травня суд продовжив арешт Вишинському до 22 липня.
  •  Вишинський не визнає провину  за всіма епізодами обвинувального акту.