Українському політв’язню Панову у колонії РФ не надають медичну допомогу – брат

Новини
Євген Панов в колонії №6 Омська, РФ Фото: Facebook Igor Kotelianets

Українському політв’язню Євгену Панову, незаконно засудженому в окупованому Криму у «справі диверсантів», незважаючи на проблеми зі здоров’ям, не надають медичну допомогу о колонії №6 російського Омська, де він утримується.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook брат політв’язня, голова громадської організації «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля» Ігор Котелянець, передає Центр журналістських розслідувань.

«Зі здоров’ям проблеми ті самі (головні болі, спина, суглоби, зуби), поки що ніяких обстежень і ніякої медичної допомоги не надали», – написав Котелянець.

Він зазначив, що родичам вдалося передати Панову в колонію окуляри.

«Зір Євген залишив у Криму та на етапі. Вибороли, щоб наші рідні передали Євгену у колонію окуляри. Тепер він такий. Зможе читати. Вдалося передати книгу «Майтер і Маргарита» Булгакова, збірник Бориса Олійника йому не віддають, бо українською», – розповів брат політв’язня.

Він також повідомив, що завдяки наполегливості адвоката Віри Гончарової в колонії змінили графік годування. «Раніше обід був о 10.00, а вечеря – в обід. Зараз їдять в нормальний час», – вказав Котелянець.

Нагадаємо:

  • 7 серпня 2016 року ФСБ заявила, що «кордон» між Кримом і материкової України нібито двічі прорвали українські диверсійно-розвідувальні групи. Як доказ, ФСБ продемонстровала відео із зізнаннями затриманих «диверсантів» – водія АТП Запорізької АЕС Євгена Панова і будівельника з Євпаторії Андрія Захтея.
  • 13 липня 2018 року «Верховний суд Криму» засудив Євгена Панова до 8 років колонії строгого режиму за обвинуваченням «в підготовці диверсії в Криму в складі диверсійної групи» та «у контрабанді боєприпасів через митний кордон Митного союзу» за ч.1 ст.30 та п.«а» ч.2 ст.281, ч.3 ст.30 та ч.3 ст.226.1, ч.3 ст.222 КК РФ. 25 жовтня Верховний суд Росії залишив без змін вирок стосовно  українця.
  • Панова помістили в колонію №6 російського Омська, де він відбуває свій термін ув’язнення.
  • В березні 2019 року стало відомо, що Панова повернули з колонії-лікарні, куди його до цього помістили, назад до колонії №6 у Омську, бо немає чим лікувати.
  • 26 червня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова повідомила, що у Євгена Панова серйозні проблеми зі здоров’ям, при цьому йому не надають вчасно медичну допомогу.