У Криму «суд» продовжив ще на два місяці арешт політв’язню Бекірову

Новини
Едем Бекіров Фото: RFE/RL

«Верховний суд» окупованого Криму в четвер, 8 серпня, продовжив ще на два місяці – до 11 жовтня – термін утримання під вартою тяжкохворому кримськотатарському активісту Едему Бекірову, якого ФСБ звинувачує в нібито в «незаконному зберіганні вибухових речовин і боєприпасів».

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

«Судове засідання закінчилося. Суд продовжив запобіжний захід до 11 жовтня 2019 року», – йдеться в повідомленні.

З огляду на важкий стан здоров’я політв’язня, захист клопотав про зміну йому запобіжного заходу на домашній арешт.

Зокрема, адвокат Олексій Ладин вказав, що «протягом усього попереднього слідства Бекіров не дав жодного приводу, щоб можна було говорити, що він збирається сховатися». Він так само відзначив, що Бекіров не може також перешкодити органам попереднього слідства, оскільки даний етап слідства вже пройдено. Крім того, він не може якимось чином загрожувати свідкам обвинувачення, оскільки єдиний свідок є засекреченим.

Однак «суддя» Михайло Соболюк відхилив клопотання захисту і продовжив Бекірову термін утримання під вартою.

Нагадаємо:

  • 12 грудня на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затримали кримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).
  • ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)».
  • 11 червня ЄСПЛ зобов’язав владу Росії негайно помістити в лікарню важкохворого Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму. Це рішення не було виконано.
  • 10 липня ЄСПЛ зобов’язав уряд РФ провести незалежне медичне обстеження Бекірова.
  • 15 липня омбудсмен РФ Тетяна Москалькова заявила, що Бекірова нібито перевели в лікарню. Однак дочка активіста Елеонора Бекірова повідомила, що батька перевели в санчастину СІЗО №1 Сімферополя, проте медичної допомоги він досі не отримує. У Бекірова значно погіршився стан здоров’я.
  • Кримінальну справу Бекірова направили з Сімферополя для розгляду по суті в «Красноперекопський районний суд». У Красноперекопську немає ізолятора тимчасового утримання, найближчий знаходиться в Армянську, умови утримання якого загрожують життю Бекірова, крім того, він може не пережити етапування із СІЗО Сімферополя.