За стандартами НАТО: Кабмін розробляє План оборони України

Топ-Новости

Кабінет міністрів розробляє Стратегію воєнної безпеки країни, а також розробить і впровадить у дію План оборони України.

Про це йдеться в плані роботи Кабміну на наступні п’ять років.

Міністерство оборони і Збройні сили повинні позбутися від невластивих їм функцій.

«В рамках цієї роботи ми постійно проводимо комплексний стратегічний аналіз реальних і потенційних загроз національній безпеці у воєнній сфері, розробляємо плани дій щодо захисту національних інтересів держави, плануємо узгоджений розвиток і досягнення певних можливостей сил оборони, і визначаємо необхідні критерії підтримання боєздатності сил оборони та їх готовності до виконання завдань за призначенням», – йдеться в програмі, текст якої опубліковано на сайті Верховної Ради.

У результаті Кабмін планує розробити і ввести в дію План оборони України, який визначить зміст, обсяги, виконавців, порядок і строки здійснення політичних, економічних, соціальних, воєнних, наукових, науково-технічних, інформаційних, правових, організаційних заходів щодо захисту країни.

Також у плани уряду входить розробка Комплексної програми розвитку Збройних сил та індивідуальних програм розвитку окремих видів ЗСУ та інших сил оборони. Крім того, Кабмін хоче створити нову систему територіальної оборони держави із залученням широких верств населення.

У програмі зазначено, що Міноборони і ЗСУ повинні позбутися невластивих їм функцій, які викликають корупційні ризики і не забезпечують ефективне використання активів держави.

Зокрема, землі оборони та інші активи будуть враховані, їх використання планують максимально врегулювати і зробити прозорим. Будуть введені нові підходи до управління активами та інвестиціями для забезпечення ЗСУ, інших складових сил оборони необхідною інфраструктурою.

  • На сайті Верховної Ради з’явився текст програми роботи Кабінету міністрів на наступні п’ять років. У самому документі йдеться про те, що програма – це набір пріоритетних цілей, які ставить перед собою уряд для того, щоб українці жили довше, безпечніше, багатшими і щасливішими.
  • Вперше в історії військова частина з країни, яка не є членом НАТО, – спецпідрозділ Сил спеціальних операцій Збройних сил України – пройшов сертифікацію як підрозділ SOF (Special forces and special operations forces) і має право залучатися в Сили швидкого реагування НАТО (NATO Response Force, NRF).
  • У лютому 2016 року генеральний Штаб Збройних Сил України та Штаб Сил спеціальних операцій НАТО домовилися організувати співпрацю в сфері проведення спеціальних операцій.
  • У липні 2016 року президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до низки законів України щодо Сил спеціальних операцій Збройних сил України, які були створені за допомогою НАТО.