Синод ПЦУ закликав міжнародну спільноту і владу України вплинути на РФ для припинення тиску на українську церкву в Криму

Новини
Фото: pomisna.info

Священний Синод Православної церкви України (ПЦУ) закликав міжнародну спільноту та українську владу вжити невідкладних заходів, щоб спонукати Росію негайно припинити грубе порушення права на свободу совісті в окупованому Криму, зокрема знищувати храми ПЦУ на півострові.

Про це йдеться у заяві Священного Синоду, яку підписав Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Синод нагадав, що «суд» окупованого Криму задовольнив позов «міністерства майнових і земельних відносин» в Криму про «розірвання договору оренди» на приміщення, в якому розміщується кафедральний собор святих Володимира і Ольги ПЦУ в Сімферополі. Крім того, на вимогу окупаційної «адміністрації міста Євпаторія» місцевий «суд» зобов‘язав Управління Кримської єпархії ПЦУ знести «власними силами» храм на честь Пречистого образу Божої Матері «Неопалима Купина» релігійної громади ПЦУ в Євпаторії.

«Намагання російської влади остаточно закрити доступ до кафедрального собору святих Володимира і Ольги у Сімферополі та фактично знищити його як освячений православний храм, а також зобов‘язати громаду і єпархію знищити храм на честь Пречистого образу Божої Матері «Неопалима Купина» у Євпаторії є важким гріхом святотатства і блюзнірства, який волає до Неба про помсту. Також ці дії є грубим порушенням міжнародних зобов‘язань Російської Федерації у сфері забезпечення прав людини», – заявили ієрархи Православної церкви України.

В зв’язку з цим Синод ПЦУ звернувся з проханням до міжнародної спільноти, демократичних країн та міжнародних організації, зокрема ООН та ОБСЄ, «вжити невідкладних заходів з метою спонукати Російську Федерацію негайно припинити грубе порушення права на свободу совісті в окупованій АР Крим».

«Звертаємося до Президента України Володимира Олександровича Зеленського, Кабінету міністрів України, правоохоронних органів дати належну оцінку вище згаданим діям окупаційної російської влади у Криму та вжити можливих заходів для їхнього припинення, в тому числі дипломатичним шляхом», – йдеться у заяві.

Як повідомлялось, предстоятель ПЦУ, митрополит Епіфаній закликав Кабінет міністрів України ухвалити рішення щодо права власності на приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі, який у Кримської єпархії ПЦУ забирають окупанти. Він також закликав український уряд захистити права українських віруючих на півострові.

Нагадаємо:

  • 28 червня 2019 року «Арбітражний суд Республіки Крим» зобов’язав Кримську єпархію ПЦУ (раніше УПЦ КП – ред.) передати будівлю єдиного в Сімферополі кафедрального собору святих Володимира і Ольги «міністерству майнових і земельних відносин Криму», робітники якого вже почали будівельні роботи в будівлі без відома єпархії.
  • 24 липня архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент після повернення до Сімферополя виявив, що з храму вкрали всі церковні речі Кримського єпархіального управління.
  • Синод Православної церкви України закликав посилити міжнародні санкції проти Росії і конкретних посадових осіб відповідальних за розграбування собору святих Володимира і Ольги ПЦУ в Сімферополі та причетних до порушення права на свободу совісті та віросповідання у окупованому Криму.
  • У серпні 2019 року стало відомо, що земельну ділянку, виділену Сімферопольською міськрадою в 2013 році Кримській єпархії УПЦ КП для будівництва храму, окупаційна «влада» Сімферополя передала римо-католицькій громаді для будівництва кафедрального собору.
  • За словами владики Климента, за п’ять років окупації Криму Росією українська церква залишилась єдиним консолідуючим фактором для українців, які мешкають на півострові. Саме церква дозволяє їм зберігати свою національну культуру і свою українську ідентичність.
  • Українська громада окупованого Криму готує звернення до ЄСПЛ, який розглядає справу про знищення храму Православної церкви України у Сімферополі.
  • 6 листопада в «Євпаторійський міський суд» ухвалив знести дерев’яний храм Православної церкви України, будівництво якого було розпочато ще до окупації півострова Росією в 2014 році.