Штаб ООС підтвердив, що КПВВ на Донбасі відкриються 10 червня

Штаб Операції об’єднаних сил (ООС) підтвердив, що контрольні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ) на лінії розмежування на Донбасі готуються відкрити 10 червня.

КПВВ «Станиця Луганська» Фото: Facebook Восток SOS

Про це повідомляє Офіс президента за підсумками наради щодо протидії поширенню коронавірусу, яка відбулася під головуванням Володимира Зеленського.

«У штабі Операції об’єднаних сил повідомили, що з 10 червня готуються до відкриття контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) на лінії розмежування», – йдеться у повідомленні.

В ході наради було зазначено, що уряд усе ще йде за обраним планом пом’якшення обмежувальних заходів, однак за умови серйозного погіршення епідеміологічної ситуації в Україні графік може бути змінений.

Як повідомлялось, за інформацією Головнокомандувача ЗС України Руслана Хомчака, перші контрольні пункти в’їзду-виїзду на Донбасі готуються відкрити після 10 червня.

Правозахисники закликали якомога скоріше відкрити КПВВ на Донбасі та на адмінкордоні з Кримом.

Нагадаємо:

  • З 22 березня в районі проведення Операції об’єднаних сил з метою ефективної протидії та недопущення занесення на підконтрольну Уряду України територію коронавірусної інфекції тимчасово припинений пропуск через КПВВ на лінії розмежування.
  • Незважаючи на тимчасове закриття КПВВ на Донбасі, пропуск осіб через лінію розмежування можливий за «надзвичайних обставин гуманітарного характеру та наявності відповідних підтверджуючих документів». У Мінреінтеграції пояснили, які саме гуманітарні обставини дають підстави на перетин громадянами тимчасово закритих КПВВ на Донбасі.
  • У Держприкордонслужбі пояснили, що у громадян є два варіанти отримати дозвіл на перетин лінії розмежування через тимчасово закриті КПВВ на Донбасі.
  • Заступник командувача штабу ООС Богдан Бондар пояснив, що Командувач ООС приймає індивідуальні рішення про перетин лінії розмежування через українські КПВВ на період карантину. Але одного рішення штабу ООС мало для переходу людей, потрібно щоб їх пропустили і представники «Л-ДНР» на своїх КПП.
  • Центр журналістських розслідувань у матеріалі «Карантинні КПВВ на лінії розмежування сімей» дослідив ситуацію навколо КПВВ на Донбасі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine