Для пенсіонерів хочуть спростити режим пропуску через КПВВ

Для пенсіонерів в Україні хочуть спростити режим пропуску через КПВВ на Донбасі і Криму.

КПВВ «Станиця Луганська», Луганська область Фото: vostok-sos.org

Про це повідомили в Офісі президента України.

Відповідні домовленості було досягнуто за підсумками відеоконференції заступника голови ОП Ігоря Жовкви та керівника місії Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) в Україні Флоранс Жіллетт.

Також сторони погодили направити додаткові зусилля для забезпечення доступу МКЧХ та інших гуманітарних організацій до українців, яких незаконно утримують бойовики на окупованому Донбасі, в Криму, а також в РФ.

«Було домовлено розробити ряд рекомендацій з боку МКЧХ щодо спрощення режиму проходження КПВВ на лінії розмежування для найбільш вразливих категорій населення, перш за все пенсіонерів. Було також домовлено опрацювати низку рекомендацій з боку МКЧХ щодо спрощення режиму проходження КПВВ на лінії розмежування для найбільш уразливих категорій населення, передусім пенсіонерів», – йдеться в повідомленні.

ВПЛ-пенсіонерам потрібно надати більше часу для проходження необхідних процедур, оскільки є ризик втрати ними пенсій в умовах закритих на карантин КПВВ, заявила Валерія Вершиніна – менеджер програми «Радник з питань ВПЛ», БФ «Stabilization Support Services».

На Донбасі окупанти блокують роботу всіх КПВВ в Донецькій області. На лінії розмежування пропуск громадян здійснюється лише у КПВВ «Станиця Луганська» у Луганській області.

  • Громадська організація «Восток SOS», моніторингова місія якої відвідала КПВВ, та ретельно дослідила проблеми, які пов’язані з перетином лінії розмежування у зв’язку з веденими карантинними обмеженнями під час пандемії COVID-19. Правозахисники у своєму звіті виділили найбільші проблеми, з якими стикаються громадяни на КПВВ.
  • Докладні інструкції правозахисників про те, як користуватися мобільним додатком «Дій вдома» для контролю режиму самоізоляції, який повинні встановлювати громадяни на КВПП при виїзді з тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях, а також з тимчасово окупованого Криму, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань.
  • Поради з установки додатку «Дій вдома» від тих людей, які вже перетнули лінію розмежування на Донбасі.
  • Правозахисниця вказала на головні помилки Кабміну України щодо відкриття КПВВ на Донбасі після карантину.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine