Суд в Києві засудив «ексмінстра охорони здоров’я Криму» Міхальчевського до 10 років за держзраду

Дніпровський районний суд Києва 13 липня підтримав позицію прокуратури АРК і визнав винним у державній зраді колишнього «міністра охорони здоров’я Республіки Крим» Петра Міхальчевського та засудив його до 10 років позбавлення волі.

Петро Михальчевський в Дніпровському райсуді Києва Фото: Бюро судової інформації

Про це повідомила речниця прокуратури автономії Катерина Діденко на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні, 13 липня 2020 року, Дніпровський районний суд м. Києва підтримав позицію прокуратури Автономної Республіки Крим і визнав колишнього «міністра охорони здоров’я Республіки Крим» Петра Міхальчевського винним у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст.111 КК України (державна зрада в редакції від 2014 р.) та призначив йому покарання у вигляді 10 років позбавлення волі», – написала Діденко.

Вона також нагадала, Міхальчевський, будучи громадянином України, після окупації Криму Росією в 2014 році очолив незаконно створене «Міністерство охорони здоров’я Республіки Крим» у складі «Ради міністрів Автономної Республіки Крим», надаючи таким чином допомогу іноземній державі в проведенні підривної діяльності на шкоду суверенітету та територіальній цілісності України.

««Міністр» безпосередньо брав участь у реалізації політики держави-окупанта, яка спрямована на легітимізацію окупаційної влади, шляхом видання наказів та розпоряджень щодо діяльності зазначеного «міністерства»», – вказала Діденко.

Окрім того, Міхальчевський надавав допомогу окупаційній владі в організації та проведенні незаконного «референдуму про статус Криму» в 2014 році, та звітував «керівництву» окупаційної адміністрації, зокрема за результатами голосування своїх підлеглих, схиляючи їх до набуття громадянства РФ.

Як повідомлялося, 20 лютого 2020 року прокурор Павло Чернишенко під час виступу в судових дебатах у кримінальному провадженні в справі Міальчевського заявив, що за статтею «Державна зрада» обвинуваченому слід призначити 13 років позбавлення волі.

Нагадаємо:

  • 5 січня 2018 року СБУ повідомила, що виявила в Києві колишнього «міністра охорони здоров’я Криму» Петра Міхальчевського і провела обшук в місці його проживання. У нього було вилучено паспорт громадянина РФ, «службове посвідчення» за підписом «глави» Криму Сергія Аксенова та інші документи, що підтверджують його співпрацю з окупаційною «владою» Криму. Міхальчевський підписав вручену йому підозру в скоєнні злочину за ст. 111 КК України (державна зрада).
  • Координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник зазначала, що Міхальчевський може бути причетний до дискримінації кримчан. Очолюючи «міністерство охорони здоров’я» на півострові в 2014 році, він проводив політику доступності медичної допомоги тільки власникам паспорта Росії.
  • Слідство опрацьовувало і факти, опубліковані в матеріалі Центру журналістських розслідувань щодо участі Міхальчевського в політичний діяльності в окупованому Криму. Екс-«міністр» виявився одним із засновників Кримського регіонального відділення російської політичної партії «Патриоты России». Її кримський осередок був терміново створений влітку 2014 року – напередодні вересневих «виборів» до «Госсовєта Криму». 25 червня обвинувальний акт щодо Михальчевський був направлений до Апеляційного суду Києва для вирішення питання про визначення підсудності та подальшого розгляду по суті.
  • Міхальчевський був «міністром охорони здоров’я» окупованого Криму з 28 лютого по 10 червня 2014 року.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine