14 осіб продовжують жити біля КПВВ «Новотроїцьке» на Донбасі

14 осіб продовжують жити в наметах Держслужби з надзвичайних ситуацій на КПВВ «Новотроїцьке» в Донецькій області: їх не пускають бойовики. Люди кажуть, що причина в тому, що в Донецьку багато людей в лікарнях, і їм просто не буде місця, де пройти обсервацію. Вони приходять на зупинку вранці і чекають, щоб їх внесли в списки.

Про це повідомив керівник гуманітарної місії «Проліска» Євген Каплін.

Як повідомляє місія, з зручностей – тільки туалет і вода в бочках, митися ходять на річку або з пляшок, які гріють на сонці.

Люди отримують гарячий чай і гарячу воду, щоб заварити їжу швидкого приготування. Представники гуманітарної місії ООН щодня привозять людям воду і пакет їжі на кожного: супи швидкого приготування, печиво, хлібці, консерви, паштет, вологі серветки.

Найбільша кількість людей, які ночували на зупинці, – 40. Це були і діти, і пенсіонери.

Фото: Евгений Каплин

Фото: Евгений Каплин

Як повідомляють правозахисники, людей відправляють на обсервацію через старі кнопкові телефони, так як вони не можуть встановити додаток «Дій вдома». Зі 130 осіб, що приїхали на КПВВ «Новотроїцьке» з боку непідконтрольної уряду України території, восьмох о 20:00 відправили на обсервацію до смт Гостре (де раніше пройшли обсервацію понад 100 осіб з КПВВ «Новотроїцьке»).

КПВВ «Новотроїцьке» («Оленівка») в Донецькій області продовжує функціонувати в штатному режимі, щодня із 7:00 до 20:00. Представники російсько-окупаційних військ від ранку пропускали громадян повільно, а у другій половині дня почали пропускати швидше.

За рішенням Командувача ООС на період дії карантину встановлені додаткові обмеження для пропуску осіб через лінію розмежування на Донбасі. Громадян, які прямують через КПВВ з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей, будуть пропускати за умови згоди на проходження самоізоляції з використанням мобільного додатку «Дій вдома», або обсервації. Для тих, хто прямує через КПВВ на адмінмежі з окупованим Кримом, самоізоляція не потрібна.

Уряд України з 1 серпня скасовав обов’язкову двотижневу самоізоляцію для громадян, які в’їжджають на підконтрольну уряду України територію з тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму. Відповідно з постановю КМУ, особам, які перетинають КПВВ на лінії розмежування та адмінкордоні з півостровом, не потрібно встановлювати мобільно додаток «Дій вдома».

Нагадаємо:

  • Правозахисниця вказала на головні помилки Кабміну України щодо відкриття КПВВ на Донбасі після карантину.
  • Правозахисники розповіли про найбільші проблеми, з якими стикаються громадяни при перетині КПВВ на Донбасі. Серед них, зокрема, встановлення мобільного додатку «Дій вдома», відсутність доступного інтернету та поганий мобільний зв’язок на КПВВ.
  • Докладні інструкції правозахисників про те, як користуватися мобільним додатком «Дій вдома» для контролю режиму самоізоляції, який повинні встановлювати громадяни на КВПП при виїзді з тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях, а також з тимчасово окупованого Криму, читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань.
  • Поради з установки додатку «Дій вдома» від тих людей, які вже перетнули лінію розмежування на Донбасі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine