Протести в Білорусі: 9 з 10 ТОП-заводів зупинили діяльність через страйки, в країні відключають інтернет

Новини

9 з 10 ТОП-заводів в Білорусі зупинили діяльність через страйки робочіх.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Олександр Лукашенко виступив перед робітниками Мінського заводу колісних тягачів (МЗКТ), де його зустріли непривітно: не дали виголосити промову.

Лукашенко пішов зі сцени під дружне скандування з вимогою відставки.

«Ніколи ви від мене не дочекаєтеся, щоб я під тиском щось зробив. Їх (виборів. – ред.) не буде. Тому що не буде ні МЗКТ, ні МАЗу, ні БелАЗу, за півроку ми знищимо всі. Ми провели вибори. Поки ви мене не вб’єте, інших виборів не буде. Дякую. Я сказав все. Можете кричати «Іди!», – сказав Лукашенко.

По всій території Білорусі почав масово пропадати інтернет, повідомляє Nexta Live.

«У Білорусі масово відключають інтернет, працює тільки через Psiphon і VPN – пишуть з усієї країни», – йдеться в повідомленні.

Трохи пізніше на каналі повідомили, що «інтернет частково запрацював, але не у всіх».

Опозиційна кандидатка у президенти Білорусі Світлана Тіхановська готова стати на чолі країни замість Олександра Лукашенка, якого Центрвиборчком оголосив президентом.

Напередодні в Білорусі відбувся наймасштабніший загальнонаціональний мітинг за всю історію країни.

Україна констатує, що офіційно оприлюднені результати виборів президента Білорусі не викликають довіри в білоруському суспільстві, і загалом поділяє позицію, висловлену Європейським Союзом щодо цих виборів. В ЄС заявили, що не визнають результатів президентських виборів у Білорусі й починають роботу над запровадженням санкцій за фальсифікацію виборів та насильство щодо протестувальників, йдеться у заяві МЗС України щодо президентських виборів в Білорусі.

Нагадаємо:

  • Вибори президента в Білорусі супроводжувались серйозними порушеннями свободи слова і прав журналістів з боку силовиків.
  • Міністри закордонних справ Литви, Польщі та України закликали владу Білорусі утриматися від застосування сили та звільнити всіх затриманих в ніч після президентських виборів.
  • Держдепартамент США закликав владу Білорусі поважати права білорусів на участь в мирних зібраннях і утримуватися від застосування сили, а також звільнити незаконно затриманих демонстрантів.
  • Європейський Союз може переглянути відносини з Білоруссю і ввести санкції проти осіб, винних у фальсифікації виборів президента, жорстокому придушенні протестів і необгрунтованих арештах в в країні.
  • ЦВК Білорусі оголосила остаточні підсумки виборів і оголосив переможцем Олександра Лукашенка, який, згідно з офіційними даними, отримав 80,1% голосів виборців. Головна опонентка чинного президента Світлана Тіхановська, яка, за даними ЦВК, отримала 10,1% голосів, заявила про свою перемогу і закликала створити координаційний комітет для передачі влади в країні, а також організувати мирні протести 15 і 16 серпня.