Україна розробила концепцію розвитку кримськотатарської мови до 2032 року – Резніков

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України розробили концепцію розвитку кримськотатарської мови до 2032 року.

Віце-прем’єр-міністр - міністр з питань реінтеграції ТОТ Олексій Резніков Фото: mtot.gov.ua

Про це повідомив глава відомства Олексій Резніков lb.ua.

«Протягом тижня ми оприлюднимо концепцію розвитку кримськотатарської мови до 2032 року. Це стратегічне питання не тільки для корінного народу, а й для всієї української нації. Володіючи «українським тюркським», людина відкриє для себе весь тюркський світ, який нараховує близько 170 млн осіб. Ця нова якість відносин з нашими партнерами – Туреччиною, Азербайджаном, країнами Центральної Азії», – заявив він.

Мінреінтеграціі України звернулося до корпорації Google LLC з проханням включити кримськотатарську мову в сервіс Google Translate. Також міністерство звернулося до компанії Duolingo – платформу з вивчення іноземних мов – з пропозицією запустити курс з кримськотатарської мови на базі їх сервісу.

  • У Криму запустили електронний словник-додаток кримськотатарської мови Luğatçıq.
  • Російські окупанти у 2014 році офіційно впровадили на півострові три державні мови – російську, українську і кримськотатарську. І в той же час заходилися викорінювати все українське в Криму. Чи не першою жертвою русифікації пала українська гімназія в Сімферополі – одна з кращих в Україні. Гімназія існує й зараз, але там лише три українські класи – п’ятий, шостий і сьомий. Та й вони не вчитимуться українською до 11 класу. Зовсім скоро української мови у сімферопольській гімназії не залишиться взагалі.
  • Детальніше дивіться у відеоблозі Євгенія Лешана Те, чого нема. Українська освіта в Криму
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine