Біля обмілілого Сімферопольського водосховища зловили браконьєрів з тонною риби

Новини

В окупованому Криму співробітники карного розшуку «УМВС по Сімферополю» затримали на березі Сімферопольського водосховища групу браконьєрів з уловом риби масою в тонну.

Про це повідомила прес-служба «МВС по Криму».

«Затриманим п’ятьом жителям Сакського району інкримінують незаконний вилов риби. Вони ловили рибу без необхідних для цього дозвільних документів і використовували заборонені снасті.

Зараз в водосховище, яке обміліло до семи відсотків від проектного об’єму, риба стала предметом легкої і варварської наживи. Оперативники вилучили у браконьєрів сітку, надувний човен, а також улов – кілограми товстолобика, щуки, ляща, судака і коропа», – йдеться в повідомленні.

Сімферопольське водосховище не наповнюється, незважаючи на рясні снігопади. За минулі вихідні в Криму випало від 2 до 25 мм опадів, найбільше – в гірській, передгірській та північно-західної частини півострова.

Як повідомлялося, за даними кримського гідрометеоцентру, в січні після снігопадів на півострові в басейнах річок Альма, Кача, Салгир не спостерігалося поліпшення гідрологічної обстановки.

8 лютого директор підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов повідомив, що в Криму продовжують знижуватися запаси води у водосховищах півострова.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня 2020 року в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері. З 23 вересня 2020 року обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • 29 кримських населених пунктів знаходяться на «режимному водопостачанні».
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.