РНБО ввела санкції щодо Медведчука і його дружини Марченко. У списку – 19 юридичних та 8 фізичних осіб

Новини
Оксана Марченко і Віктор Медведчук Фото: vk.com/viktor_medvedchuk

Рада національної безпеки і оборони України під головуванням президента Володимира Зеленського прийняла рішення ввести санкції проти ряду юридичних і фізичних осіб, в числі яких лідер «Опозиційної платформи – За життя» Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко. Всього в списку – 19 юридичних та 8 фізичних осіб.

Про це на брифінгу заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

За словами Данілова, санкції проти Медведчука і його дружини Оксани Марченко ввели через фінансування тероризму.

«СБУ веде кримінальне провадження за статтею 258 ч. 5 – це фінансування тероризму. За цією статтею до пані Марченко, до всіх відповідних осіб і пана Медведчука застосовані санкції – фінансування тероризму. Якщо держава Україна втратила свої активи безпідставно, то все це буде переглядатися, і відповідні рішення РНБО будуть прийняті», – сказав Данилов.

РНБО ввела санкції проти 19 юридичних та 8 фізичних осіб, в тому числі п’яти літаків, на яких здійснювалися перельоти за маршрутом Київ – Москва. Санкції також застосовані до компаній, які обслуговують ці літаки.

Санкції введені проти громадян України:

Віктора Медведчука;
Оксани Марченко;
Наталії Лавренюк (цивільна дружина нардепа Тараса Козака – ред.).

Проти громадян РФ:

Костянтина Вацьківського;
Віталія Донченка;
Сергія Лісогора;
Олександра Маслюка;
Михайло Попова.

«Санкції вводяться на все майно, яке є в підпорядкуванні Медведчука», – сказав Данілов.

На питання про частку Марченко в 1+1, Данилов сказав, що телеканал продовжить працювати, просто її частину не можна буде продати, закласти.

Як повідомляється на сайті президента, рішенням РНБО, яке було введене в дію Указом Президента України від 28 травня 2015 року № 298, Кабінетові Міністрів було доручено вжити необхідних заходів для збереження та експлуатації частини нафтопродуктопроводів загальною довжиною 1433 км, що проходять через територію України.

«Зокрема, Кабмін мав невідкладно визначити центральний орган виконавчої влади, відповідальний за збереження та експлуатацію частини нафтопродуктопроводів, і вжити заходів для забезпечення захисту економічних інтересів держави. Однак за понад п’ять років уряд не забезпечив належного захисту майнових інтересів держави та доведення в судах різних інстанцій права держави Україна на володіння та користування частиною нафтопродуктопроводів. Унаслідок цього державна власність опинилася в руках двох власників з іноземною реєстрацією, але афілійованих з двома громадянами України.

Згідно зі статтею сьомою Закону України «Про трубопровідний транспорт», «магістральний трубопровідний транспорт має важливе народногосподарське та оборонне значення і є державною власністю України».

Фото: ОП

Розглянувши це питання, РНБО ухвалила рішення про вжиття невідкладних заходів для повернення державного майна народу України. Також правоохоронним органам поставлено завдання провести з’ясування обставин, за яких державна власність опинилася у приватних руках.

Рішенням РНБО також були застосовані санкції до восьми фізичних та 19 юридичних осіб, серед яких є компанії-власники п’яти літаків. Санкції також застосовані до обслуговуючих дані літаки компаній», – повідомляється на сайті президента.

Як повідомлялося, Центр протидії корупції направив головам Держдепу і Мінфіну США лист з проханням розширити санкції проти голови політради ОПЗЖ Віктора Медведчука на його дружини Оксани Марченко і на депутата цієї партії Тараса Козака.

Нагадаємо:

  • 2 лютого 2021 року президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО від 2 лютого 2021 року про застосування санкцій проти народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака та телеканалів, які йому належать, – 112 Україна, NewsOne, Zik, які фактично контролює голова політради ОПЗЖ та кум російського президента Віктор Медведчук.
  • 3 лютого президент Володимир Зеленський зазначив, що рішення про санкції щодо Тараса Козака та його телеканалів має чітке обгрунтування в зв’язку з фінансуванням з Росії і співпрацею з терористичними організаціями.
  • 5 лютого секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що рішення про введення санкцій проти телеканалів кума Путіна Віктора Медведчука готувалося давно і ретельно, тому скасувати його буде неможливо.
  • Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду відкрив провадження щодо застосування санкцій проти народного депутата від партії «Опозиційний блок – За життя» Тараса Козака та низки телеканалів, які йому належать та фактично підконтрольні голови політради ОПЗЖ та куму російського президента Віктору Медведчуку.