У суді Ростова-на-Дону кримчанин Олег Приходько виступив з останнім словом, вирок оголосять 3 березня

Новини
Олег Приходько у Південному окружному військовому суді, Ростов-на-Дону Фото: crimean-solidarity.org

На засіданні Південного окружного військового суду в російському Ростові-на-Дону 25 лютого виступив з останнім словом український активіст з окупованого Криму Олег Приходько, якого ФСБ обвинувачує в нібито підготовці до теракту в Саках і у Львові, а також у виготовленні вибухівки. Вирок кримчанину буде оголошений 3 березня.

Про це громадському руху «Кримська солідарність» повідомив адвокат Назім Шеіхмамбетов.

В ході засідання сторона захисту виступила з дебатами, знову звернувши увагу суду на слабкість доказів обвинувачення і значні суперечності в матеріалах справи.

За словами адвоката, Приходько виступив емоційно, але сказав все по суті, додавши, що він «звичайний християнин і коваль, який не згоден з входженням Криму до складу Росії, про що завжди відкрито і публічно заявляв». Ця його думка і стала причиною пильної уваги з боку російських спецслужб, вважає Приходько.

«Ми сподіваємося на справедливе рішення, але, з огляду на сформовану практику, особливо не маємо ілюзій. Ми сподіваємося, що палац правосуддя (суд – ред.) буде виконувати свою функцію і здійснювати правосуддя, а не стане інструментом репресій для людей з відмінною точкою зору», – сказав Шеіхмамбетов.

Він також зазначив, що стан здоров’я Приходька – не критичний, але не можна назвати його стабільно позитивним. Він зазначив, що кримчанину, нарешті, стали регулярно передавати ліки в СІЗО.

«Абсолютно несправедливо те, що в даний момент Олег Аркадійович знаходиться в слідчому ізоляторі, він повинен бути поруч з сім’єю, вдома, в теплі. Він не представляє загрози для суспільства, не дивлячись на всю його емоційність і колоритність», – сказав адвокат.

Зараз Приходько утримується в тій же камері в Ростовському СІЗО №1, конфліктів з сусідами по камері не виникало.

Як зазначають активісти, на наступному засіданні, 3 березня о 15:00 буде оголошено вирок Олегу Приходьку.

Як повідомлялось, 2 грудня Південний окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону продовжив до 16 березня 2021 року арешт Приходьку. Апеляційний військовий суд міста Власіха (Московська область) залишив без змін рішення про продовження арешту.

16 грудня на засіданні Південного окружного військового суду прокурор запросив 11 років колонії суворого режиму і 200 тисяч рублів штрафу для українського атівіста.

Нагадаємо: 

  • 9 жовтня 2019 року в окупованому Криму співробітники ФСБ затримали в Саках українського активіста Олега Приходька. ФСБ обвинуватила активіста в нібито підготовці теракту і виготовленні вибухових пристроїв за ст. 205 (терористичний акт) і ст.223.1. (незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв) КК РФ. За версією ФСБ, Приходько нібито готував вибух будівлі «адміністрації» міста Саки. 10 жовтня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував активіста.
  • 28 жовтня 2019 року ФСБ висунула обвинувачення Приходьку в нібито підготовці до теракту за ч.1 ст.30 КК РФ і ч.1 ст.205 КК РФ, а також у незаконному виготовленні вибухових речовин за ч.1 ст. 223-1 КК РФ.
  • Росфінмоніторинг вніс Олега Приходька в «Перелік осіб, причетних до екстремістської діяльності або тероризму».
  • У січні 2020 року проти Приходька ФСБ висунула друге обвинувачення – в нібито придбанні та зберіганні боєприпасів. Нову справу порушили за ч.1 ст.222.1 КК РФ (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв) і приєднали до раніше порушеної справи. У лютому стало відомо, що Приходьку висунули ще один епізод обвинувачення – у нібито плануванні вибуху в будівлі генконсульства РФ у Львові.
  • На початку квітня 2020 року Приходька етапували з Криму до російського Ростова-на-Дону, де 28 травня Південний окружний військовий суд почав розгляд його справи.