Канада і Австралія додали до списку санкцій російських осіб і компанії, пов’язані з будівництвом Керченського моста

Новини
мост
Керченський міст Фото: most.life

Канада доповнила список санкцій за окупацію і незаконну анексію Криму РФ: в нього потрапили двоє фізичних осіб і чотири юридичні особи. Нові санкції узгоджені з діями, розпочатими Європейським союзом і Великобританією. Також вони оголошуються в координації з Австралією.

Про це йдеться в повідомленні канадського Міністерства закордонних справ.

Під санкції потрапили:

Генеральний директор «Гранд Сервіс Експресу» (оператор залізничного сполучення Росії з Кримом) Олександр Ганов;
Глава «Мостотрест» Леонід Риженькін;
ВАТ «Ленпромтранспроект»;
ФГУП «Кримська залізниця»;
«Кримська перша страхова компанія»;
ВАТ «Управління будівництва залізниці Беркакит-Томмот-Якутськ».

Обмежувальні заходи – заморожування активів і заборона на торгові операції в Канаді.

Леонід Риженькін, заступник генерального директора з інфраструктурних проєктів ТОВ «Стройгазмонтаж»

«Сьогоднішнє оголошення підтримує непохитну прихильність Канади суверенітету України і її народу, який продовжує рішуче відстоювати свої права проти агресивних дій Росії. Канада продовжує закликати Росію припинити незаконну окупацію і звільнити всіх незаконно затриманих політичних в’язнів», – сказано в повідомленні МЗС.

«Австралія ввела цілеспрямовані фінансові санкції і заборону на поїздки щодо російського фізичної особи і чотирьох російських компаній, пов’язаних з будівництвом і експлуатацією залізничного моста через Керченську протоку, що з’єднує Росію з незаконно включеними територіями Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (Україна)», – йдеться в заяві МЗС Австралії.

МЗС уточнює, що всього з 2014 року в санкційні списки Австралії внесені 168 фізичних та 52 юридичні особи з РФ.

Індивідуальні санкції Євросоюзу вперше були введені 17 березня 2014 року і постійно продовжуються на півроку. Зараз вони діють до 15 вересня 2020 року. 18 червня 2020 року Рада ЄС продовжила до 23 червня 2021 року обмежувальні заходи, введені у відповідь на незаконну окупацію Криму і Севастополя Росією.  29 червня 2020 року Рада Європейського Союзу продовжила ще на шість місяців – до 31 січня 2021 року – санкції проти окремих секторів російської економіки. Ці обмежувальні заходи були введені ЄС у 2014 році у відповідь на дії Росії по дестабілізації ситуації в Україні.

Нагадаємо:

  • Міст через Керченську протоку Росія почала будувати після анексії Криму в квітні 2015 року. Генпідрядник будівництва мосту – компанія «Стройгазмонтаж» росіського мільярдера Аркадія Ротенберга. 1 вересня 2016 року Мінфін США розширив санкції проти фізичних та юридичних осіб за причетність до окупації українських територій і діяльність в анексірованном Криму. До списку включені підприємства і компанії, які беруть участь в будівництві Керченського мосту в порушення міжнародного морського права.
  • 15 травня 2018 року за участі президента РФ Володимира Путіна відбулося відкриття автодорожньої частини Керченського мосту. Автомобільний рух легкового та громадського транспорту по мосту з боку Краснодарського краю РФ і окупованого Криму було запущено 16 травня.
  • 31 липня 2018 року ЄС ввів санкції проти шести російських компаній, які беруть участь в будівництві Росією Керченського мосту.
  • 23 грудня 2019 року Володимир Путін відкрив пасажирський залізничний рух Керченським мостом.
  • 30 червня 2020 року було відкрито рух вантажних поїздів Керченським мостому, що з’єднує окупований Крим з Краснодарським краєм Росії.